TYTUŁ AGENCJA GODZ. CZAS
s Małysz znów najlepszy IAR2r 28 10:37 1:17

Adam Małysz zwyciężył w konkursie Pucharu Świata w
japońskim Sapporo.

s Malysz znów najlepszyTYTUŁ AGENCJA GODZ. CZAS s Małysz znów najlepszy IAR2r 28 10:37 1:17 s Małysz znów najlepszy s Małysz znów najlepszy Adam Małysz zwyciężył w konkursie Pucharu Świata w japońskim Sapporo. W pierwszej serii, Polak skoczył 132 i pół metra, zaś w drugiej 136 metrów. Był to najdłuższy skok konkursu. Najgroźniejszy rywal Polaka - Niemiec Martin Schmitt - skoczył jedynie 72 metry i zajął po pierwszej serii ostatnie - 50-te - miejsce, przez co nie wystąpił w serii finałowej. Robert Mateja osiągnął w pierwszej serii 126 metrów, a w drugiej 121 metrów i zajął 6-te miejsce. W konkursie nie skakał trzeci Polak - Wojciech Skupień. Obecnie, Adam Małysz zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej Pucharu Świata. Na drugiej pozycji jest Martin Schmitt. Małysz odzyskał prowadzenie podczas wczorajszego konkursu w Sapporo. Było to już 9-te zwycięstwo w karierze polskiego skoczka w zawodach Pucharu Świata. Podczas olimpiady w 72-gim roku, właśnie na skoczni w Sappro, Wojciech Fortuna zdobył złoty
medal Igrzysk, skacząc 111 metrów. Rekord skoczni wynosi 139 metrów i należy do Martina Schmitta. 10:35 28/01/2001