TYTUŁ AGENCJA GODZ. CZAS
s Waldemar Kikolski nie żyje IAR1r 2 09:57 1:17

Znany polski biegacz niepełnosprawny Waldemar
Kikolski zginął w wypadku samochodym w Czechach.

s Waldemar Kikolski nie zyjeTYTUŁ AGENCJA GODZ. CZAS s Waldemar Kikolski nie żyje IAR1r 2 09:57 1:17 s Waldemar Kikolski nie żyje s Waldemar Kikolski nie żyje Znany polski biegacz niepełnosprawny Waldemar Kikolski zginął w wypadku samochodym w Czechach. Cztery osoby zostały poważnie ranne. Do wypadku mikrobusu wiozącego polskich sportowców niepełnosprawnych doszło wczoraj nad ranem w Trzanovicach niedaleko Czeskiego Cieszyna. Mieszkańcy Łap, skąd pochodził Waldemar Kikolski są wstrząśnięci wiadomością o jego śmierci. Niemal wszyscy go tu znali, lubili i podziwiali - powiedział Radiu Białystok burmistrz miasta Tadeusz Wróblewski. Nawet nie zdążyliśmy mu oficjalnie pogratulować ostatniego sukcesu w Japonii - dodał. Polska ekipa wracała do kraju z zawodów we Włoszech. Wyjazd organizował Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START z Warszawy. Waldemar Kikolski należał do najbardziej utytułowanych sportowców . Dwa razy: w Atlancie i w Sydney zdobył złote medale igrzysk paraolimpijskich w maratonie. W tej samej
konkurencji był również 2-krotnie mistrzem świata. W swoim dorobku miał także kilkadziesiąt medali mistrzostw Polski. W Nagano w Japonii, zaledwie dwa tygodnie temu został po raz kolejny został mistrzem świata w maratonie osób niedowidzących. 09:53 02/05/2001