Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Senatorowie: "Nie dla prywatyzacji PR i TVP"

0
Podziel się:

Senacka komisja kultury i środków przekazu zdecydowanie sprzeciwiła się jakiejkolwiek próbie prywatyzacji Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. W stosownej uchwale członkowie komisji napisali, że media publiczne w Polsce stanowią wspólne dobro społeczne i są istotnym elementem pluralistycznego porządku w państwie.

Senatorowie z komisji zaznaczyli, że media publiczne muszą prezentować polską kulturę narodową, chronić wartości narodowe i język polski.

Senator Kazimierz Kutz uważa, że media publiczne mają ogromne znaczenie dla jakości życia społecznego w naszym kraju. "Ten wyścig, który były prezes TVP Robert Kwiatkowski urządził sobie z komercją doprowadził do takiego stanu jaki jest. Teraz jest wielki wysiłek, żeby po prostu przywrócić telewizję publiczną społeczeństwu" - powiedział Kazimierz Kutz. Dodał, że w tym sensie senatorowie identyfikują się z wszystkimi presesami publicznych mediów. "My jesteśmy państwem rozwojowym, na początku drogi i nie możemy małpować w tak poważnych dziedzinach wszystkich wielkich kapitalistycznych krajów, dlatego, że my musimy kształtować społeczeństwo. To są bardzo poważne sprawy, dlatego jesteśmy za tym, żeby chronić media publiczne przed prywatyzacją" - tłumaczył Kazimierz Kutz.

Komisja stwierdziła, że wszelkie próby prywatyzacji polskich mediów publicznych pozbawią obywateli dostępu do informacji i programów wolnych od komercji.

Senator Krzysztof Piesiewicz uważa, że prywatyzacja zagraża misyjnemu i kulturotwórczemu charakterowi mediów publicznych.

"Istota zagadnienia polega na tym, że jeżeli społeczeństwa fundują sobie media publiczne to po to, żeby demokracja i ludzie byli lepsi. Media komercyjne nie będą do końca nastawione na tak zwaną działalność misyjną" - powiedział senator Piesiewicz. Tłumaczył, że koszty utrzymywania mediów publicznych są tak samo ważne jak koszty, które ponosimy na budowę dobrego systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Senatorowie zadeklarowali, że będą wspierać szybkie uregulowanie przepisów abonamentowych.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)