Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sygnały - Ojciec Kowalczyk: Pontyfikat Jana Pawła II był misją jednoczenia świata

0
Podziel się:

Ojciec Dariusz Kowalczyk powiedział, że w obliczu ciężkiej choroby papieża świat ogarnęła solidarność. Prowincjał jezuitów podkreślił w Sygnałach Dnia, że pontyfikat Jana Pawła II był misją jednoczenia świata.

Zdaniem ojca Dariusza, to się w ogromnej mierze udało. W intencji papieża modlą się ludzie różnych wyznań. Nie tylko katolicy i inni chrześcijanie, ale także muzułmanie i Żydzi. A to - według gościa Polskiego Radia - potwierdza skuteczność misji polskiego papieża.

Ojciec Dariusz Kowalczyk uważa, że w czasie gdy papież odchodzi więcej jest emocji, niż intelektualnej refleksji. Ale jego zdaniem, nastanie czas na ogarnięcie ogromnego dorobku Jana Pawła II i analizę jego nauk. Prowincjał jezuitów podkreślił, w przesłaniu papieża najważniejsza była ojcowska miłość.

Msze i nabożeństwa za papieża odprawiane są w obu Amerykach, Azji, Afryce, Europie i Australii. Zaniepokojenie stanem zdrowia Jana Pawła Drugiego wyraziły nawet ateistyczne władze Chin. Chiński MSZ wyraził nadzieję, że papież szybko powróci do zdrowia.

O modlitwę za papieża zaapelowała prezydent Filipin Gloria Arroyo. Powiedziała, że cierpiący Ojciec Święty pozostaje źródłem mocy duchowej dla wszystkich wiernych. Chrześcijanie trwali na nocnych czuwaniach także w kościołach w Indiach, Tajlandii i Malezji.

W Australii, wierni modlący się za papieża zgromadzili się przed Katedrą Najświętszej Marii Panny w Syndey. Premier John Howard, z wyznania anglikanin, określił Jana Pawła Drugiego mianem wielkiego bojownika o wolność ludzkości.

Na Kubie, mimo rządowego embarga na wiadomości napływające z Watykanu, kardynał Jaime Alamino wezwał w telewizyjnym oświadczeniu do modlitwy za papieża. Wczoraj, większość katolików na Kubie nie wiedziała nic, albo bardzo mało, o pogarszającym się stanie zdrowia papieża.

W krajach Ameryki Łacińskiej trwa modlitewne czuwanie. Prezydent Chile Ricardo Lagos przypomniał, że to głównie dzięki interwencji papieża udało się zapobiec wojnie z Argentyną w 1978 roku.

Modlitwami wspierają Jana Pawła Drugiego również zakony chrześcijańskie w Ziemi Świętej i kościół koptyjski w Egipcie. O katolickim papieżu pamiętają też muzułmanie.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)