Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sygnały Dnia - burmistrz Zakopanego o swoim mieście i radiowej Jedynce

0
Podziel się:

Burmistrz Zakopanego Piotr Bąk wyraził nadzieję, że Polacy na nowo odkryją to miasto, które - jak podkreślił - ma służebną rolę wobec społeczeństwa i jest wielkim depozytem kultury narodowej.
Piotr Bąk, który gościł w zakopiańskim studiu "Sygnałów Dnia", uznał za bardzo dobry pomysł stworzenia w Zakopanem klubu radiowej Jedynki.

Burmistrz Zakopanego Piotr Bąk wyraził nadzieję, że Polacy na nowo odkryją to miasto, które - jak podkreślił - ma służebną rolę wobec społeczeństwa i jest wielkim depozytem kultury narodowej.

Piotr Bąk, który gościł w zakopiańskim studiu "Sygnałów Dnia", uznał za bardzo dobry pomysł stworzenia w Zakopanem klubu radiowej Jedynki. Powiedział, że mogłoby to być miejsce systematycznych spotkań, podczas których odbywałyby się dyskusja na temat polskich gór i ich znaczenia dla Polaków.

Zakopane zostało ogłoszone wczoraj Górską stolicą Radiowej Jedynki. Dokument w tej sprawie uroczyście podpisali prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski i burmistrz Piort Bąk. Z okazji uroczystości w centrum Zakopanego przy Krupówkach powstało studio Polskiego Radia. Przez najbliższe dwa dni stamtąd będą nadawane najważniejsze audycje Programu Pierwszego.

Burmistrz Zakopanego powiedział, że w mieście jest wiele miejsc mających swoją historię i atmosferę, które mogłyby się stać siedzibą klubu radiowej Jedynki. Piotr Bąk zaproponował, aby została ona wybrana na drodze konkursu.

Klub miałby się także stać miejscem promocji tatrzańskiej kultury. Burmistrz Zakopanego nie obawia się, aby kultura ludowa mogła przegrać z coraz bardziej obecną w rejonie kulturą masową. Piotr Bąk podkreślił, że z przejawami kultury ludowej identyfikuje się również młodzież, a to świadczy o tym, że ma ona przed sobą przyszłość.

Piotr Bąk podziękował Polskiemu Radiu i jego prezesowi Andrzejowi Siezieniewskiemu za zorganizowanie studia Polskiego Radia w Zakopanem. Dyrektor radiowej Jedynki Aleksander Chećko wyraził nadzieję, że nie będzie to jednorazowa akcja i Polskie Radio będzie mogło zagościć w Zakopanem na stałe.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)