Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sygnały Dnia - marszałek Borowski o G - 8 i poprzeczce etyczno - moralnej w SLD

0
Podziel się:

Marszałek Sejmu Marek Borowski odmówił skomentowania informacji prasowych, według których minister skarbu Piotr Czyżewski został odwołany, gdyż nie zgodził się na prywatyzację elektrowni z tak zwanej grupy G 8. Borowski powiedział jednak w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że prywatyzacja grupy G 8 powinna być dokładnie nadzorowana.

Marszałek Sejmu przypomniał, że zgodził się na wprowadzenie do porządku obrad Sejmu informacji rządu o odwołaniu ministra Czyżewskiego. Ma ona zostać przedstawiona w przyszłym tygodniu. Odpowiadając na pytanie, czy zwróci się do Najwyższej Izby Kontroli o zbadanie prywatyzacji grupy G 8, marszałek odpowiedział, że mogą to zrobić zainteresowani posłowie. Borowski powiedział, że nie można z góry wykluczać prywatyzacji sektora energetycznego. Państwo powinno jednak kontrolować tę branżę przez ustawy, stawiające określone wymagania przedsiębiorcom z tego sektora.

Marek Borowski powiedział, że pozytywnie odbiera działania Krzysztofa Janika jako przewodniczącego klubu poselskiego SLD. Dodał, że widać już zmiany w funkcjonowaniu klubu. Jego prezydium będzie teraz, według marszałka, bardziej aktywne, a klub zacznie bardziej kontrolować rząd. Borowski podkreślił, że trzeba podnieść "poprzeczkę etyczno-moralną" w SLD, gdyż partii najbardziej szkodzą afery, w które są zamieszani jej członkowie.

Zdaniem Marka Borowskiego, znalezienie nowego przewodniczącego sejmowej Komisji Europejskiej wymaga konsultacji między klubami poselskimi. Dotychczasowy przewodniczący Józef Oleksy zrezygnował z tej funkcji, gdy został wicepremierem i ministrem spraw wewnętrznych. Zgodnie z podziałem funkcji, przyjętym na początku kadencji Sejmu, nowym szefem komisji będzie poseł SLD. Borowski zaprzeczył, jakoby sam chciał ubiegać się o tę funkcję. Marszałek przypomniał, że po wejściu Polski do Unii Europejskiej powstanie w Sejmie nowa komisja, zajmująca się członkostwem Polski we Wspólnocie.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)