Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Upadłość konsumencka coraz popularniejsza. To półrocze było rekordowe

8
Podziel się:

3259 osób ogłosiło od stycznia do końca czerwca tego roku upadłość konsumencką. W przyszłości może być ich jeszcze więcej.

Coraz więcej osób decyduje się na ogłoszenie niewypłacalności.
Coraz więcej osób decyduje się na ogłoszenie niewypłacalności. (NoHoDamon/CC BY-NC-ND 2.0/flickr)

O upadłościach osób fizycznych w Polsce pisze "Puls Biznesu". Jak czytamy, jest bardzo prawdopodobne, że do końca roku przybędzie drugie tyle upadłości. Tak uważa Jarosław Nowrotek, prezes Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej, który zebrał dane.

Jeśli tak się stanie, w tym roku przybędzie w sumie ponad 6,5 tys., co oznaczać będzie rekord.

Zobacz także: Zobacz też: Polacy coraz częściej bankrutują. W większości przez kredyty

Zdaniem Nowrotka upadłości jest jednak nadal za mało. Ich liczba powinna wzrosnąć do około 10 tys. rocznie, bo około dwa miliony osób w Polsce ma poważne problemy ze spłatą zobowiązań.

Jak wynika z danych COIG, jak na razie więcej w tym roku zbankrutowało kobiet (1814) niż mężczyzn (1445). Średnia wieku upadającego konsumenta to 51 lat. Najwięcej bankrutów było w województwie mazowieckim (678), na drugim miejscu jest województwo śląskie (409), a na trzecim - małopolskie (252).

Chyba najbardziej znaną osobą, która w pierwszym półroczu została bankrutem, jest były frontman zespołu "Ich Troje" Michał Wiśniewski. Sąd przychylił się do argumentacji jego reprezentantów, że stracił pieniądze nie przez hulaszczy tryb życia. Duże znaczenie bowiem działalność osób trzecich, które miały wpływ na zarządzanie majątkiem Wiśniewskiego i mogły działać na jego niekorzyść - tłumaczyła w maju Wirtualnej Polsce kancelaria, która zajmowała się tą sprawą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
ja
6 lat temu
Gdy nie mamy pieniędzy na coś, tzn. że nas nie stać. Problemem nie jest pożyczka, lichwiarze czy windykatorzy i komornicy, tylko brak dochodów pożyczkobiorcy i nadmierne wydatki. Nie rozwiąże tego problemu kolejny dług. To także oznacza, że nie umieliśmy oszczędzać. Więc jak po wzięciu kredytu będzie? Nagle nauczymy się oszczędzać? Branie kredytów przez ludzi ze złymi nawykami prowadzi ich potem do problemów. Przeczytajcie sobie ksi azke „Emery tura nie jest Ci potr zebna” Jest o zarządzaniu pieniędzmi, Żeby ludzie nauczyli się zarządzać ograniczonymi zasobami (pieniędzmi), skutecznego oszczędzania i inwestowania, by zbudować majątek a nawet finansową wolność.
bebb
6 lat temu
znowu cwaniacy rolują naiwne państwo a solidna większość pokornie płaci na to tałatajstwo
Jak dobrze ży...
6 lat temu
Dlaczego tyle kobiet? Robisz dzieci z byle kim i byle jak, dostajesz od miasta mieszkanie, nie płacisz, bierzesz kredyty na pierdoły, rzucasz pracę, zostajesz wpisana na listę dłużników, dostajesz zasiłek, dodatki na dzieci, 500+, 300+. Ogłaszasz upadłość, masz czyste konto, nawet się tym nie zajmujesz bo urzędnicy robią to wszystko za ciebie. Szukasz ładnego mieszkania na wynajem, kasa nie ważna, ważne żeby się nie meldować i najlepiej na lewo. Wynajmujesz, przez pół roku - rok płacisz czynsz z 500+, potem olewasz.
Bania w Paryż...
6 lat temu
no bardzo wzrosły prawa Polaków w Polsce... mogą już nawet zbankrutować wiwat!
zx
6 lat temu
No przecież zachód nam zazdrości wzrostu gospodarczego, nie rozumiem skąd te upadłości? z bogactwa? Proszę o odpowiedź. Naiwny widz TVP 1.