Wicepremier Kołodko w Nowym Jorku jako maratończyk

0

Wicepremier, minister finansów Grzegorz Kołodko zajął 8501 miejsce w 33. nowojorskim maratonie. W swojej grupie wiekowej minister był 544.

Przebiegnięcie trasy zajęło mu 3 godziny, 56 minut i 15 sekund.
W maratonie udział wzięły 32 tysiące biegaczy. 80 procent z nich dobiegło do mety. Zwycięzcą maratonu wśród kobiet została Kenijka 32-letnia Joyce Chepchumba, a w gronie mężczyzn Kenijczyk 26-letni Rodgers Rop. Za nim na metę w Central Parku dotarli dwaj inni Kenijczycy: Christopher Cheboiboch i Laban Kipkemboi. Drugie miejsce w kategorii kobiet zajęła reprezentantka Rosji, a trzecie Jugosłowianka.
W biegu udział wzięło 60-cioro Polaków. Wśród setki najlepszych biegaczek znalazła się Janina Malska zajmując18-te miejsce. W pierwszej setce mężczyzn 42 miejsce zajął Janusz Sarnicki.
Blisko 42-u kilometrowa trasa prowadziła przez cztery dzielnice Nowego Jorku, a zakończyła się w Central Parku. Na całej trasie maratończykom dopingowało 2, 5 miliona kibiców.