Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy - znów deklaracja o polskich mediach

0
Podziel się:

W Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy w Starsburgu ukazała się deklaracja, mówiąca o potrzebie pluralizmu mediów w Polsce. Została wydana z inicjatywy przewodniczącego polskiej delegacji w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy, Tadeusza Iwińskiego z SLD.

Deklarację podpisało 34 parlamentarzystów. Jest ona odpowiedzią na opublikowany w środę dokument autorstwa Marcina Libickiego, krytykujący projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Oświadczenie posła Libickiego z Prawa i Sprawiedliwości podpisało 41 deputowanych.
W oświadczeniu zwolenników projektu nowelizowanej ustawy autorzy polemizują z wcześniej opublikowanym tekstem. Na polskim rynku mediów - stwierdza oświadczenie - pojawiło się realne zagrożenie dla wyrażania odmiennych opinii. Proponowana nowelizacja ma zapobiec nadmiernej koncentracji kapitału w mediach. Zakładane rozwiązania odpowiadają normom, stosowanym we Francji i Wielkiej Brytanii. Są nawet mniej restrykcyjne niż w wielu państwach Unii Europejskiej - czytamy dalej w oświadczeniu. Próba przeciwdziałania temu zagrożeniu - stwierdza deklaracja - spotkała się z akcją skierowaną przeciwko proponowanej ustawie.
W deklaracji wyrażono również zdumienie, że pod oświadczeniem krytykującym projekt ustawy podpisali się członkowie zgromadzenia parlamentarnego, którzy go nawet nie znali.
Przewodniczący polskiej delegacji ubolewał, że sprawa nabrała międzynarodowego rozgłosu. Zbieranie podpisów pod deklaracjami było dość pospieszne, o czym świadczyć może fakt, że dwóch posłów sygnowało obydwa przeciwstawne sobie dokumenty.

media
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)