Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GBPUSD przed silnym oporem

0
Podziel się:

Wczorajsza sesja upłynęła pod znakiem dynamicznej przeceny wspólnej europejskiej waluty, która doprowadziła kurs EURUSD do wsparcia na poziomie...

GBPUSD przed silnym oporem

Wczorajsza sesja upłynęła pod znakiem dynamicznej przeceny wspólnej europejskiej waluty, która doprowadziła kurs EURUSD do wsparcia na poziomie 1.3583. Wzrosty wyhamowały z kolei indeksy giełdowe, które przez kilka poprzednich dni biły historyczne maksima. Lekkie wzrosty odnotowało złoto i ropa naftowa. W dzisiejszym kalendarzu na uwagę zasługują kwietniowe odczyty produkcji przemysłowej i przetwórstwa przemysłowego z Wielkiej Brytanii. Ważne dane z brytyjskiej gospodarki poznamy także jutro, kiedy opublikowane zostaną dane o stopie bezrobocia w kwietniu oraz liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych złożonych w maju. Zaplanowane odczyty mogą zdeterminować kierunek w jakim zmierzać będzie GBPUSD, przy braku ważniejszych danych z gospodarki amerykańskiej.

W ostatnich dniach para funt brytyjski do dolara konsolidowała się przy oporze wyznaczonym przez górne ograniczenie kanału spadkowego z genezą na przełomie kwietnia i maja, poziom szczytów z połowy lutego i połowy kwietnia, tj. okolice 1.6822 oraz 50 sesyjną średnią kroczącą. Wspomniany kanał spadkowy wyprowadził kurs z kanału wzrostowego, w którym GBPUSD poruszał się od końca ubiegłego roku. Wybicie z konsolidacji powinno nastąpić w tym tygodniu, wyznaczając kierunek w jakim zmierzać będzie kurs w kolejnych tygodniach. Obecnie przebicie poziomu 1.6822 może zwiastować powrót do długoterminowego kanału wzrostowego. Z kolei przebicie wsparcia na poziomie 1.6761 potwierdzi realizację scenariusza spadkowego. Zasięg spadkowej korekty może osiągnąć poziom 1.6479 - 23.6 proc. zniesienie Fibo fali wzrostowej z genezą w połowie ubiegłego roku. Wcześniej kurs może napotkać wsparcie na poziomie 200-sesyjnej średniej kroczącej.

Nad ranem poznaliśmy korzystne odczyty z gospodarki Chińskiej. Inflacja CPI w maju wzrosła do 2.5% r/r z 1.8% r/r poprzednio. Prognoza zakładała odczyt na poziomie 2.4%. Do -1.4% r/r z -2% r/r poprzednio wzrosła także inflacja PPI. Dobre odczyty z chińskiej gospodarki powinny poprawiać sentyment na rynku kapitałowym szczególnie wobec surowców i walut uznawanych za surowcowe AUD, CAD. Dzisiaj na uwagę zasługiwać będą także zaplanowane na godziny popołudniowe wystąpienia członków ECB oraz szefa NBP Marka Belki na Forum Ekonomicznym w Brukseli oraz członków FED i szefa Banku Rezerw Australii.

forex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)