Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Brak impulsów do wyrwania rynku EUR/USD z marazmu

0
Podziel się:

Dzisiejsze notowania nie wyróżniają się niczym szczególnym. Eurodolar oscyluje cały czas w zakresie ostatniej, coraz mniejszej zmienności, czyli 1.2316 - 1.2365. Na rynek nie napłyną również żadne ważniejsze informacje, zatem nie będzie tym samym potencjalnych impulsów do wyrwania rynku z marazmu.

EUR/USD
Eurodolar po raz kolejny odbił się od średnioterminowej linii trendu spadkowego, jak również po raz kolejny przetestował poziom dołka z dwóch ostatnich dni, czyli 1.2316. Taki układ tworzy tu formację zniżkującego trójkąta, co sugerowałoby wybicie górą i kontynuację wzrostu wartości euro. Z kolei przesłanką za umocnieniem dolara może być dzisiejsze przebicie linii trendu wzrostowego, która wczoraj została potwierdzona. Póki jednak 1.2316 nie zostanie trwale przebite, posiadacze euro mogą czuć się bezpieczni. W przypadku wybicia nad spadkową linię trendu, umocnienie euro może napotkać na opór przy linii łączącej ostatnie szczyty z 6, 10 i 16 sierpnia, która zlokalizowana jest obecnie na poziomie 1.2424.

USD/JPY
Od wczoraj dolar coraz bardziej słabnie w stosunku do jena japońskiego. Można się tu doszukać formacji klina zniżkującego, którego zakres to obecnie 109.63 - 110.24. W nieco szerszej perspektywie rynek porusza się w spadkowym kanale, który zlokalizowany jest w zasięgu 109.11 - 110.95 i można założyć, że kierunek wybicia z klina przybliży test któregoś z tych ograniczeń. Obecnie sporo wskazuje, że będzie to jego dolna granica zwłaszcza, gdyby na eurodolarze doszło do wybicia i kontynuacji deprecjacji amerykańskiej waluty.

EUR/JPY
O klinie zniżkującym można również mówić w przypadku eurojena. Rano nie doszło tu bowiem do wygenerowania sygnału kupna w postaci realizacji niewielkiej formacji podwójnego dna i kupujący japońską walutę poprawili ostatni dołek. Obecnie zakres wspomnianej formacji to 135.18 (jest to również poziom ostatnich minimów) i od góry 135.99, czyli wczorajszy, wieczorny wierzchołek, który jeszcze rano miał być linią szyi podwójnego dna. Wybicie z klina powinno pokazać dalszy kierunek, jednakże biorąc pod uwagę fakt, że formacja pojawiła się w trendzie wzrostowym (który obecnie skorygowany został do okolic 38,2% zniesienia), większe prawdopodobieństwo przypisać należałoby wybiciu górą i kontynuacji aprecjacji euro. Warto również śledzić, czy taki sygnał zyskuje potwierdzenie w zachowaniu eurodolara.

GBP/USD
Ze stosunkowo dużą dokładnością wyznaczony został dzisiejszy dołek na rynku funta brytyjskiego. Wypadł on na wsparciu w postaci wewnętrznej linii, która wyznaczona jest poprzez dołek z 11 sierpnia i lokalny szczyt z 12. Jeśli wsparcie to zostałoby przebite to kolejny, popytowy poziom znajduje się w okolicach średnioterminowej linii trendu wzrostowego, która zlokalizowana jest przy cenie 1.8180. Opór stanowi obecnie poziom 1.8330, gdzie zlokalizowana jest wewnętrzna linia. Najważniejszym jednak, podażowym poziomem są okolice ostatnich szczytów przy 1.8464, których przebicie doprowadzić powinno do kolejnego umocnienia brytyjskiej waluty, do czego skłaniają aktualnie krótkoterminowe wskaźniki.

USD/CHF
Nadal stosunkowo spokojnie zachowuje się rynek franka szwajcarskiego. Doszło dziś do przebicia linii trendu spadkowego, zapoczątkowanej ze szczytu z 4 sierpnia, jednakże fakt ten nie wywołał jakieś większej reakcji i w związku z tym nadal zakładać należy ruch horyzontalny w zakresie ostatnich minimów przy 1.2388 oraz dolnego ograniczenia konsolidacji z ostatniego tygodnia, czyli 1.2493. Wybicie poza ten obszar powinno pomóc nieco w określeniu dalszego ruchu cen.

EUR/JPY
Bardzo stabilnie zachowuje się dzisiaj krajowa waluta. W przypadku eurozłotego mamy do czynienia z nieznacznym osłabieniem złotego. Obecna konsolidacja znajduje się mniej więcej po środku wzrostowego kanału, w którym rynek od ponad dwóch tygodni się porusza. Jego ograniczenia to 4.4060 - 4.4700. Wsparcie stanowi także dołek z 12 sierpnia przy cenie 4.3952, natomiast opór zlokalizowany jest przy poziomie szczytu z piątku na 4.4600. W związku z wczorajszym odbiciem od dolnego ograniczenia formacji, obecnie zakładać należałoby umocnienie euro do okolic górnego ograniczenia, a dopiero wybicie z kanału górą byłoby sygnałem wystąpienia nieco większej korekty ostatniego trendu wzrostu wartości krajowej waluty.

USD/PLN
Równie spokojny przebieg mają dzisiejsze notowania dolara do złotego. Większość wahań odbywa się w zakresie 3.6000 - 3.6050. W przypadku pogłębienia spadku wartości złotego opór wyznaczony jest poprzez krótkoterminową linię trendu spadkowego, która obecnie zlokalizowana jest przy cenie ok. 3.6300. Wsparcie stanowi wczorajsze minimum, które wyznaczone zostało na 3.56 i nie widać na razie krótkoterminowych czynników, które byłyby w stanie wyprowadzić rynek poza te poziomy.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)