Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Piotr Denderski
|

Czekając na FOMC

0
Podziel się:

Najważniejsze karty są nadal zakryte. Musimy poczekać kilka godzin na decyzję (i jej uzasadnienie) FOMC.

Najważniejsze karty są nadal zakryte. Musimy poczekać kilka godzin na decyzję (i jej uzasadnienie) FOMC.

Wiadomo już, że sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA we wrześniu spadła o 1.9%, co jest negatywną dla dolara niespodzianką. Schłodzenie rynku nieruchomości postępuje, a wstępne szacunki wpływu tego procesu na wzrost mówią o ubyciu co najmniej 1/3 jego dynamiki. Innymi słowy, jeśli gospodarka w USA rośnie (hipotetycznie) 6% w skali roku, to efekt gorszej koniunktury w nieruchomościach zwalnia ją co najmniej do 4%. Wiadomo również, że indeks Ifo mierzący nastroje w gospodarce niemieckiej wzrósł do 105.3 pkt., pozytywnie zaskakując rynek. To jednak nie koniec antydolarowych sygnałów. Japońska nadwyżka w handlu z zagranicą wzrasta i jen odzyskuje oddech. Zapowiada się więc interesujący wieczór. Przed decyzją FOMC dolar zaczyna słabnąć, do 1.2580 na EURUSD.

Rada Polityki Pieniężnej w komunikacie po posiedzeniu stwierdza, że nasza gospodarka najprawdopodobniej utrzyma 5.5% tempo wzrostu gospodarczego w 3 kwartale. W październikowej projekcji inflacyjnej podniesiono ścieżkę wzrostu cen, który szybciej niż przewidywano może przekroczyć cel inflacyjny RPP. Zmiana dla 4 kwartału 2006 roku jest dosyć drastyczna – z widełek 1.0-1.9% na 1.8%- 2.2%.

Z technicznego punktu widzenia USDPLN nadal jest w wyjątkowo niekonkluzywnej sytuacji, 3.0920 może być okazją do powrotu spadków, ale również test 3.11 nie jest bardzo odległy. Na eurozłotym mamy dynamiczny wzrost, który potwierdza RSI, jedynym problemem jest niski wolumen. Biorąc to wszystko pod uwagę najpewniej obstawiać za trendem bocznym.

Jutro również nie będzie nudno, J.C. Trichet przemawia, poza tym coraz bliżej dane o PKB w USA, a w takiej sytuacji jutrzejsze figury dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku zyskują na znaczeniu.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)