Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Czyżby pozorna aprecjacja dolara?

0
Podziel się:

W pierwszej części dnia dolar zyskiwał na wartości. Minimum wspólnej waluty wyniosło 1,5509. Zmianę nastawienia inwestorów przyniosły dane dotyczące ilości noworejestrowanych bezrobotnych.

RYNEK MIĘDZYNARODOWY

* W pierwszej części dnia dolar zyskiwał na wartości. Minimum wspólnej waluty wyniosło 1,5509. Zmianę nastawienia inwestorów przyniosły dane dotyczące ilości noworejestrowanych bezrobotnych. Wartość tego wskaźnika ukształtowała się na poziomie 407 tysięcy przy poprzedniej publikacji 366 tysięcy. Odczyt ten okazał się wyższy od prognoz i był zaskakująco zły, jak po bardzo dobrych wczorajszych danych z rynku pracy. Indeks PMI sektora usług w Eurolandzie i Wielkiej Brytanii był gorszy niż poprzednie odczyty. Sprzedaż detaliczna w strefie euro była nieco gorsza od prognoz i wyniosła (-0,2)% r/r. Dane z Europy nie wpłynęły na kurs wspólnej waluty, która traciła na wartości od samego rana. Dziś jeszcze poznamy z USA indeks ISM dla sektora usług. Oczekuje się go na poziomie nieznacznie niższym niż poprzedni odczyt 49,3 punktu. Złoto straciło na wartości osiągając minimum na poziomie 890,45 usd/oz. Tym samym zachowanie tego metalu potwierdziło aprecjację waluty amerykańskiej.*

RYNEK KRAJOWY**

Krajowa waluta pozostawała pod wpływem wydarzeń na świecie. Euro w stosunku do złotego pozostawało w wąskim zakresie zmian pomiędzy*3,4796 a* 3,4896. Dolar natomiast osiągnął swoje maksimum na poziomie 2,2456. Po danych z USA waluta amerykańska zaczęła tracić na wartości. Na rynku można zaobserwować wciąż utrzymujący się popyt na naszą walutę. Potwierdzałoby tą tezę niewielka zmienność na parze USD/PLN, w stosunku do zmian zachodzących na EUR/USD. Na giełdzie w Warszawie można było zaobserwować dziś spadki wszystkich indeksów. Wartość WIG20 spadła poniżej 3000 punktów.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)