Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Duży popyt na obligacje wzmocnił złotego

0
Podziel się:

Podczas pierwszych godzin środowej sesji notowania naszej waluty wzrastały w oczekiwaniu na wynik comiesięcznego przetargu obligacji

_ KOMENTARZ KRAJOWY _

USD/PLN i EUR/PLN
Podczas pierwszych godzin środowej sesji notowania naszej waluty wzrastały w oczekiwaniu na wynik comiesięcznego przetargu obligacji: dwuletnich zerokuponowych oraz pięcioletnich o oprocentowaniu stałym o łącznej wartości 3,5 mld zł. Cena euro spadła w ślad za kursem EUR/USD na rynku międzynarodowym z 4,1060 do 4,0820. Cena dolara pozostawała w zakresie 4,1090 – 4,1220. Odchylenie złotego od parytetu po wtorkowym wzroście do minus 4 proc. spadło w okolice minus 4,5 proc.

Po południu okazało się, że popyt inwestorów na zaoferowane papiery przewyższył podaż o ponad 4 razy i wyniósł 14,3 mld zł.

O godz. 14.45 jeden dolar wyceniany był na 4,1175 złotego, a jedno euro na 4,0940 złotego (odchyl.– 4,36 proc.).

Krótkoterminowa prognoza
W najbliższych dniach krajowa waluta może być podatna na osłabienie w związku z napiętą sytuacją na rynku międzynarodowym. Spadki cen dewiz wykorzystuj do ich zakupu.

Strategia:
Kupuj dolary poniżej 4,11
Kupuj euro poniżej 4,08

_ KOMENTARZ MIĘDZYNARODOWY _

USD/JPY i EUR/JPY
W środę notowania amerykańskiej waluty do jena wzrosły, odrabiając tym samym znaczną cześć strat poniesionych we wtorek. Kurs USD/JPY po nieudanej próbie pokonania linii trendu spadkowego zwyżkował z 117,00 do 117,95. Przecena jena była również wynikiem: ponownych spadków japońskich indeksów giełdowych od najniższych od ok. 19 lat poziomów, a także wypowiedzi Zembeia Mizoguchiego z resortu finansów o tym, że rynek walutowy jest uważnie obserwowany, co zostało odebrane przez inwestorów jako zapowiedź możliwej interwencji.
O godz. 14.45 jeden dolar wyceniany był na 117,76 jena.

Krótkoterminowa prognoza
Naszym zdaniem na rynku w oczekiwaniu na rocznicę ataku na WTC będzie nerwowo. Może to osłabić dolara. Nie bez znaczenia jest rozpoczynający się właśnie proces repatriacji środków finansowych w związku z kończącym się we wrześniu półroczem fiskalnym w Japonii. Kurs USD/JPY może nadal spadać. Inwestorzy boją się interwencji – co nie dziwi. Zalecamy sprzedaż amerykańskiej waluty na wzrostach.

Strategia:
Sprzedawaj po 117,60/80 Stop loss 118,20 Take profit 116,90

EUR/USD
Choć amerykańskie indeksy giełdowe zamknęły wtorkową sesję największymi od września zeszłego roku spadkami, fakt ten nie znalazł swojego odbicia w dalszej przecenie dolara.
Kurs EUR/USD, który jeszcze podczas środowej sesji azjatyckiej poruszał się w wąskim przedziale 0,9950 – 0,9975 w trakcie pierwszych godzin europejskiego handlu zniżkował nawet do 0,9925. Europejskie giełdy nieznacznie zwyżkowały, a wzrastająca wartość kontraktów futures na amerykańskie indeksy sugerowała, że również Wall Street może zacząć środową sesję od wzrostów.

Publikowane w ciągu dnia dane z Eurolandu nie miały większego wpływu na rynek. Bez echa przeszła zarówno informacja o spadku w sierpniu indeksu PMI dla sektora usług do 50,8 pkt z 52,3 pkt w lipcu, jak i ta dotycząca utrzymania na niezmienionym poziomie stopy bezrobocia w lipcu (tj. na poziomie 8,3 proc.).
O godz. 14.45 jedno euro było wyceniane na 0,9943 dolara.

Krótkoterminowa prognoza
Pomimo dzisiejszego odreagowania zarówno na rynku walutowym, jak i na giełdach, nie wydaje się aby negatywny sentyment dla dolara opadł. Inwestorzy z niepewnością oczekują na to, co może się wydarzyć 11 września. Na rynku będzie nerwowo. Radzimy kupować euro na spadkach.

Strategia:
Kupuj euro po 0,9900/20
Stop loss 0,9870
Take profit 0,9980/90

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)