Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dynamiczne osłabienie amerykańskiej waluty

0
Podziel się:

Wczesne godziny popołudniowe przyniosły dynamiczne osłabienie amerykańskiej waluty w stosunku do euro. Spowodowane to mogło być zrealizowaniem dużej ilości zleceń stop loss, ustawionych nad poziomem ok. 1.2350.

Przypomnę, że rynki czekają również na dzisiejszą, popołudniową porcję danych makroekonomicznych (między innymi dochody i wydatki gospodarstw domowych oraz cotygodniowa ilość nowych podań o zasiłki dla bezrobotnych)
.

EUR/USD
Dzisiejsze wybicie na eurodolarze doszło właśnie do poziomu oporu, jakim jest górne ograniczenie wzrostowego kanału, w którym rynek się porusza. Jest ono zlokalizowane przy cenie 1.2380. Jeśli poziom ten zostanie wyraźnie sforsowany, otwierało to będzie drogę do kolejnego, podażowego rejonu, czyli 1.2450/75. Najbliższym wsparciem jest dzisiejszy dołek przy cenie 1.2313.

USD/JPY
Dzisiejsze wahania na dolarjenie doprowadziły do testu wczorajszych minimów, czyli wsparcia przy cenie 110.65, które jest również pokryte 50% zniesieniem ostatniej aprecjacji dolara. Zejście pod ten poziom uprawdopodobniłoby test linii wewnętrznej, która znajduje się w okolicy 110.28. Nieco niżej popytowo działać będzie także linia trendu wzrostowego, która zlokalizowana jest przy cenie 109.88. Najbliższym oporem jest krótkoterminowa linia trendu spadkowego, znajdująca się aktualnie na 111.10.

EUR/JPY
Niezdecydowanie widoczne jest dziś na eurojenie. Tutaj rynek po wykonaniu ruchu powrotnego do przebitej wczoraj linii trendu wzrostowego skierował się ponownie w stronę wczorajszego minimum, które jest tym samym najbliższym wsparciem, zlokalizowanym przy cenie 136.27. Jego obrona została jednak nieco wyżej zdyskontowana i aktualnie mamy ponowne umocnienie europejskiej waluty. Najbliższym poziomem oporu jest dzisiejszy wierzchołek, który zlokalizowany jest przy cenie 137.14.

GBP/USD
Wygląda na to, że zasugerowana rano formacja podwójnego dna na funcie ulega materializacji. Okolice poziomu 1.7960 zostały wybronione i aktualnie popyt doprowadził do wyjścia nad wierzchołek przy cenie 1.8012. Sugerować to może kontynuację umocnienia funta do okolic 1.8060. Podażowe znaczenie tych okolic wzmocnione jest również przez 50% zniesienie wczorajszego umocnienia dolara do funta.

USD/CHF
Z ostatniej konsolidacji wybił się również frank szwajcarski. Przebita została zdecydowanie linia trendu wzrostowego, której popytowe oddziaływanie widoczne było na przestrzeni ostatnich dni. Aktualnie najbliższym poziomem wsparcia są ostatnie dołki przy 1.2522 i ich przebicie sygnalizować może już nieco trwalszy trend osłabienia dolara. Opór pozostaje na niezmienionym poziomie i jest to górne ograniczenie ostatniej konsolidacji, czyli strefa 1.2650/60.

EUR/PLN
Dzisiejsze wahania na eurozłotym już tradycyjnie zabrnęły nad cenę 4.3685, ale istotne będzie tu zachowanie się kursu do końca notowań. Przypomnę bowiem, że ostatnio zwykle zamknięcie wypadało pod wspomnianym poziomem. Jeśli udałoby się utrzymać ceny na obecnych poziomach (czemu sprzyjać powinno umocnienie euro na pozostałych parach), byki będą miały w perspektywie testowanie oporu przy 4.4080. Wsparcie stanowi aktualnie wczorajsze minimum, które znajduje się na 4.3428.

USD/PLN
Dość duże znaczenie ma opór w postaci ostatnich szczytów na dolarze do złotego. Okolice 3.5620 również dzisiaj okazały się nie do przejścia, co sugerować tu może presję na zakończenie aktualnej korekty i kierowanie się rynku do okolic wsparcia przy 3.5210. Wyjście nad 3.5620 doprowadzić powinno już do umocnienia dolara do okolic przebitej wcześniej linii trendu wzrostowego, która zlokalizowana jest na 3.5915. Do tego miejsca zakładać należy nadal przewagę posiadaczy złotego, a dzisiejsza słabość dolara wobec większości walut ma szanse tą przewagę niebawem powiększyć.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)