Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kolejne osłabienie amerykańskiej waluty

0
Podziel się:

Dzisiejszy dzień przyniósł kolejne osłabienie amerykańskiej waluty. W stosunku do euro ceny przekroczyły nieznacznie poziom 1.22, jednakże obecny potencjał wydaje się wyczerpywać. Czynnikiem, który może dziś nieznacznie wpłynąć na notowania są cotygodniowe dane o ilości nowych podań o zasiłki dla bezrobotnych o godzinie 14:30.

EUR/USD
Dla eurodolara nadal kluczowym poziomem oporu jest cena około 1.23, gdzie znajduje się górne ograniczenie wzrostowego kanału. Nieco niżej podaż widoczna będzie także na 1.2217, gdzie zlokalizowany jest poziom szczytu z 1 września. Najbliższym poziomem wsparcia są okolice pierwszego, 23,6% zniesienia wczorajszej aprecjacji euro, które znajduje się przy cenie ok. 1.2162. Niżej popyt będzie widoczny także przy ok. 1.2132-35, gdzie znajduje się kolejne, 38,2% zniesienie oraz maksimum z 27 sierpnia.

USD/JPY
Dolar dość wyraźnie umocnił się dziś do jena. Jeszcze rano widać było nieznaczną próbę obrony najbliższego oporu, jakim była krótkoterminowa linia trendu spadkowego, jednakże jej sforsowanie w kolejnym podejściu przełożyło się na dość dynamiczną deprecjację japońskiej waluty. Co ważne, przebity został już wczorajszy szczyt przy 109.78, co otwiera drogę do dalszego umocnienia się amerykańskiej waluty do okolic ostatniego maksimum przy 110.68. Wcześniej jednak kupujący dolary muszą się zmierzyć z 61,8% zniesieniem ostatniego umocnienia jena, który to opór zlokalizowany jest przy cenie 110.05.

EUR/JPY
Dzisiejsze umocnienie dolara do jena nie jest bynajmniej zasługą zmian na eurodolarze, ale ogólnej tendencji do spadku wartości jena, co widać również po jego relacji w stosunku do euro. Skutkiem porannego wyjścia nad linię trendu spadkowego jest aprecjacja europejskiej waluty do okolic górnego ograniczenia wzrostowego kanału. Nie widać jednak na jego poziomie zbyt dużej podaży, co może sugerować, jeśli nie wybicie się z formacji górą, to przynajmniej jej naruszenie.

GBP/USD
Funt brytyjski traci dziś do dolara. Można założyć, że zejście pod wsparcie przy cenie 1.7854 otworzyło drogę do umocnienia dolara do okolic ostatnich minimów, czyli 1.7710. Najbliższym poziomem oporu jest wczorajsze maksimum, które znajduje się na 1.7904 i nieznacznie wyżej zlokalizowane jest również górne ograniczenie spadkowego kanału, które docelowo powinno zostać przetestowane.

USD/CHF
Dość widocznie zarysowała się korekta na rynku franka szwajcarskiego. Obecnie obserwujemy aprecjację dolara do najbliższego, podażowego poziomu, czyli dołka z wtorku, który znajduje się przy cenie 1.2658. Kolejnym oporem jest strefa górnego ograniczenia konsolidacji z początku tego tygodnia, która znajduje się przy cenie 1.2721. Wsparcie stanowi dzisiejszy dołek na 1.2589 oraz nieco niżej minimum z 1 września na 1.2559.

EUR/PLN
Dzisiaj złoty nadal pozostaje mocny. Ponownie doszło do krótkotrwałego testu poziomu ostatnich minimów przy 4.3685, jednakże kupujący europejską walutę zdołali uchronić rynek przed przebiciem tego istotnego wsparcia. Patrząc jednak na skalę odreagowania przez 3 ostatnie dni, popyt na krajową walutę nadal pozostaje dosyć silny, co wciąż sugeruje kontynuację trendu jej aprecjacji w średnim terminie. Krótkoterminowo najbliższym oporem jest teraz kolejna linia trendu spadkowego, która obecnie znajduje się przy cenie 4.4030.

USD/PLN
Wczorajsze, skokowe umocnienie złotego dzisiaj jest nadal kontynuowane i dolar kosztował już 3.5850. Przypomnę, że zbliżamy się powoli do dość ważnego w średnim terminie wsparcia w postaci dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Jest ono zlokalizowane jest przy cenie 3.5765. Teoretycznie wybicie się pod ten poziom byłoby sygnałem zakończenia średnioterminowej korekty i dalszej kontynuacji aprecjacji złotego (wybicie z flagi). Wiele jednak zależy od postawy eurodolara i jeśli ponownie popyt na amerykańską walutę zacznie przybierać na sile, będzie to raczej argument za obroną wspomnianego wsparcia i skierowania się tym razem do górnego ograniczenia formacji (teraz 3.7250).

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)