Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Korekta wczorajszego osłabienia dolara

0
Podziel się:

Dziś niemal od początku dnia na eurodolarze widoczna jest korekta wczorajszego osłabienia amerykańskiej waluty. Obecnie eurodolar oscyluje w okolicach 1.2250.

Na krajowym rynku złoty traci zarówno do dolara, jak również do euro. Na dzisiaj nie przewidziano ważniejszych publikacji makroekonomicznych, zatem skupić należałoby się szczególnie na technicznej stronie rynku.

EUR/USD
Dzisiejsze osłabienie euro można obecnie traktować jak ruch powrotny po wybiciu się nad spadkową, średnioterminową linię trendu. Znajduje się ona poziomie ok. 1.2265 i aktualnie jest już nieco naruszana. Jest to zatem dość istotny moment, bowiem jeśli nie pojawi się szybko popyt, wybicie uznać należałoby za pułapkę, co sygnalizowałoby kontynuację aprecjacji dolara. Najbliższe wsparcie znajduje się przy cenie 1.2245 i nieco niżej również na 1.2221. Zasięg spadku na krótkoterminowych wskaźnikach sugeruje jeszcze kontynuację wyprzedaży europejskiej waluty.

USD/JPY
Dzisiejsze umocnienie dolara widoczne jest także na rynku dolarjena. Doszło tu do zdecydowanego przebicia linii trendu spadkowego, jednakże nadal ceny oscylują w zakresie ostatniego horyzontu, który zawiera się mniej więcej w przedziale 109.00 - 110.50. Dopiero zdecydowane wybicie poza ten obszar powinno wyznaczyć kierunek. Aktualnie podejście pod jego górne ograniczenie sprzyja zatrzymaniu i wyznaczeniu ruchu powrotnego do przebitej linii trendu spadkowego, która znajduje się teraz przy cenie 110.04.

EUR/JPY
Jen traci również do euro. Doszło tu do naruszenia oporu w postaci szczytu z 19 sierpnia przy 135.44, jednakże aprecjacja euro zatrzymała się na średnioterminowej linii trendu spadkowego (zapoczątkowana ze szczytu w marcu). Aktualnie jest to zatem najbliższy poziom oporu i znajduje się przy cenie 135.59. Wsparcia doszukiwać należałoby się przy poziomie szczytu z 14 września na 135.08. Jeśli poziom ten zostanie pokonany, sugerowało to będzie aprecjację jena do okolic szczytu z 17 września przy 134.43.

GBP/USD
Dzisiejsze umocnienie dolara widoczne jest również na rynku funta brytyjskiego. Ceny zeszły już pod wsparcie przy 1.7892 i aktualnie najbliższym, popytowym poziomem może się okazać krótkoterminowa linia trendu wzrostowego, która zlokalizowana jest na 1.7870. Osłabienie sugerować mogła tu formacja podwójnego szczytu, która się od wczoraj pojawiła. Obecnie kolejnym poziomem wsparcia jest również poniedziałkowy dołek, który znajduje się na 1.7816. Spadające wskaźniki sugerują kontynuację przeceny funta, tym bardziej, że jest na nich jeszcze spory potencjał.

USD/CHF
Dynamiczna aprecjacja dolara widoczna jest także na rynku franka szwajcarskiego. Wczoraj przecena dolara zatrzymana została na wsparciu w postaci dołka z 10 września przy cenie 1.2522. Z tego miejsca dolar już dość wyraźnie się umacnia. Należy jednak zauważyć, że udało się tym samym powrócić nad linię trendu wzrostowego, zatem można tu mówić jedynie o naruszeniu. Sugerowałoby to tym samym test ostatnich maksimów w okolicy 1.2788. Najbliższy opór znajduje się przy cenie 1.2658, a jest nim piątkowe minimum.

EUR/PLN
Inwestorzy na rynku złotego wreszcie doczekali się symptomów korekty ostatniego trendu aprecjacji krajowej waluty. Korekta nie jest na razie zbyt duża i kupującym europejską walutę udało się przebić jedynie przez najbliższy opór, czyli 4.3240, choć już w tych okolicach widoczna zaczyna być podaż. Jeśli nie uda się wyjść wyżej i z tych poziomów rynek zawróci, wsparcie przy cenie 4.30 będzie dość mocno zagrożone przebiciem. Zwykle siłę trendu najlepiej poznaje się po głębokości korekty, a ta jak na razie, jest bardzo niewielka, co sprzyja nadal posiadaczom złotego. Kolejnym, podażowym poziomem jest linia trendu spadkowego, która obecnie znajduje się przy cenie 4.3380, choć co do jej wiarygodności mam pewne zastrzeżenia, ze względy na jedynie 2 punkty styczne.

USD/PLN
Złoty osłabia się dziś także do dolara. Początek notowań przyniósł test poziomu 3.49, jednakże umacniający się dolar na większości par, w powiązaniu z dość dużym wyprzedaniem na krajowym rynku, doprowadziły do pojawienia się korekty ostatniej tendencji. Na razie jednak nie można jej nazwać inaczej, aniżeli ruchem powrotnym do przebitego wsparcia przy 3.5450. Nieco niżej podaż pokazać się powinna również przy 3.54, gdzie znajduje się krótkoterminowa linia trendu spadkowego. Zakończenie ruchu powrotnego w dużej mierze zależy od zachowania się eurodolara, czyli losów przebitej tam wczoraj linii trendu spadkowego, zatem warto mieć to na uwadze podejmując decyzje na rynku krajowym.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)