Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Leniwy dzień

0
Podziel się:

Dzisiejszy handel przebiegał w sennej atmosferze. Złoty delikatnie osłabił się o około 1,2 grosza do euro i dolara w porównaniu do piątkowego zamknięcia.

RYNEK KRAJOWY

Dzisiejszy handel przebiegał w sennej atmosferze. Złoty delikatnie osłabił się o około 1,2 grosza do euro i dolara w porównaniu do piątkowego zamknięcia. Znikomy zakres wahań to wynik oczekiwania na jutrzejszy komunikat Fed oraz decyzje w sprawie stóp procentowych w Polsce. Dane makroekonomiczne publikowane ostatnio świadczą o wzroście gospodarczym, przy stabilnym poziomie cen. Powodów do dalszego rozluźniania polityki monetarnej na razie nie widać. Rynek spodziewa się utrzymania obecnego poziomu stóp, dlatego zaskoczeniem byłaby jedynie decyzja o obniżce.

Po południu złoty dalej nieznacznie deprecjonował, przebijając poziom 3,91 złotego za euro. Dolara wyceniano na ponad 3,25 złotego.

Krótkoterminowa prognoza

Rozpoczęta wyprzedaż złotego może być jutro kontynuowana. Poziomem oporu jest 3,92 i jeżeli zostanie skutecznie przełamany, złoty podąży w kierunku 3,94.

RYNEK MIĘDZYNARODOWY

Piątkowe dane z rynku nieruchomości ukazały spadek sprzedaży nowych domów w USA o ponad 10 proc. i wywołały wyprzedaż amerykańskiej waluty. Kurs EUR/USD przekroczył poziom 1,20 i osiągnął lokalne maksimum w okolicach 1,2040. Wzbudzona podaż osłabiła dolara do poziomu 1,2050 w trakcie nocnego handlu na rynku azjatyckim.

Początek dnia na rynkach europejskich przyniósł nieznaczne odreagowanie ostatnich wzrostów. Eurodolara delikatnie zniżkował, aby ustabilizować się po południu w okolicach 1,2030. Przyczyną małej zmienności na rynku jest oczekiwanie na komunikat po posiedzeniu FOMC, który zostanie opublikowany jutro wieczorem. Stopy w USA zdają się powoli osiągać tzw. neutralny poziom, kiedy nie ma presji inflacyjnej, a gospodarka się rozwija.

Krótkoterminowa prognoza

Rynek oczekuje głosów świadczących o sposobie prowadzenia dalszej polityki przez Fed. Sygnały o dalszym schładzaniu gospodarki będą działały pozytywnie na rentowność obligacji amerykańskich i na dolara.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)