Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mocny dolar, słaby złoty

0
Podziel się:

Jeszcze rano można było przypuszczać, że po drastycznej obniżce stóp przez FED polska waluta będzie kontynuować rozpoczęte wczoraj umocnienie. Złotówka szybko jednak przeszła do defensywy.

Jeszcze rano można było przypuszczać, że po drastycznej obniżce stóp przez FED polska waluta będzie kontynuować rozpoczęte wczoraj umocnienie. Złotówka szybko jednak przeszła do defensywy.

Osłabienie naszej waluty nie dziwi w kontekście spadków na europejskich parkietach i słabnącego eurodolara. Nieco zaskakujące jest umocnienie waluty amerykańskiej, która wykazuje ostatnio negatywną korelację z zachowaniem giełd. Pod koniec dnia, wraz z poprawą nastrojów na giełdowych parkietach obserwowaliśmy odwrócenie sytuacji na parach złotowych.

Kurs USD/PLN pod koniec sesji znajdował się w górnej części dziennego zakresu wahań, w okolicach 2,49. Stabilniej było za to na parze EUR/PLN. Aprecjacji uległ japońska jen. Kurs USD/JPY zniżkował do poziomu 105, wyznaczając nowe tegoroczne minima. Pogłoski o aktywności Banku Japonii i obawy o interwencję przeciwko jenowi zatrzymały aprcjacje japońskiej waluty.

Notowania eurodolara zniżkowały wyznaczając dzienne minima na poziomie 1,4510. Rynek ten pozostaje rozchwiany i wciąż charakteryzuje się dużą zmiennością. Dużą rolę odgrywają w tym emocje związane z obawami przed recesją w Stanach Zjednoczonych.

Dzisiejsze dane makroekonomiczne z Eurolandu nie wywarły dużego wpływu na notowania wspólnej waluty. Wstępny odczyt indeksu PMI w strefie euro zarówno dla sektora produkcyjnego, jak i sektora usług okazał się niższy od oczekiwań, ale dane te podlegać będą jeszcze rewizji. Z kolei zamówienia przemysłowe w Eurolandzie przekroczyły oczekiwania analityków i wyniosły w listopadzie 2,7 proc (oczekiwano wzrostu o 1,4 proc).

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)