Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niewielkie wahania na rynku eurodolara

0
Podziel się:

Od rana na rynku eurodolara widoczne są niewielkie wahania cen. Rynek konsoliduje się cały czas w zakresie ok. 1.2220 - 1.2280. Inwestorzy czekają na popołudniowe dane dotyczące między innymi produkcji przemysłowej.

Na krajowym rynku euro pokonało wyraźnie bardzo ważne wsparcie w okolicy 4.3685, natomiast dolar zdołał obronić 3.5450. Wiele zależeć będzie od zakończenia dzisiejszego dnia, bowiem brak większej próby osłabienia złotego poskutkować może w następnych dniach silną aprecjacją krajowej waluty.

EUR/USD
Eurodolar nadal znajduje się w zakresie krótkoterminowego horyzontu, który od góry ograniczony jest średnioterminową linią trendu spadkowego, natomiast wsparcie stanowi poniedziałkowe minimum, które zlokalizowane jest przy cenie 1.2221 i dziś po raz kolejny zostało potwierdzone. Wybicie poza ten obszar wyznaczyć powinno dalszy kierunek, przy czym przebicie wsparcia sugerowało będzie aprecjację dolara do wsparcia przy ok. 1.2070.

USD/JPY
Dzisiejsze, poranne osłabienie amerykańskiej waluty wobec jena doprowadziło do przebicia krótkoterminowej linii trendu wzrostowego, jednakże spadek został wyhamowany nieco niżej na kolejnej, wzrostowej linii trendu, która tym samym potwierdziła ponownie swoją wiarygodność i stanowi teraz najbliższe wsparcie. Zlokalizowana jest obecnie przy cenie 109.30. Wybronieniem tego wsparcia potwierdzona została także formacja trójkąta i obecnie należałoby się spodziewać umocnienia dolara do jego górnego ograniczenia, a więc albo średnioterminowej linii trendu spadkowego przy 110.00, albo nieco wyżej znajdującej się krótszej linii trendu na 110.20. Zejście pod dzisiejsze minima (109.31) przekreśliłoby szanse na umocnienie dolara i zachęciło podaż do działania.

EUR/JPY
Poranna sytuacja na eurojenie została potwierdzona, czyli zejście pod poziom ostatnich minimów uruchomiło lawinę zleceń stop, bowiem tożsame było z przebiciem linii szyi formacji RGR. Krótko po przecenie europejskiej waluty obserwowaliśmy ruch powrotny, który zdołał doprowadzić do wzrostu wartości euro do okolic krótkoterminowej linii trendu spadkowego, która jest tu najbliższym poziomem oporu. Jeśli zostanie ona wybroniona, to istotnym stanie się poziom dzisiejszego minimum na 133.76, bowiem zejście pod jego poziom sygnalizowałoby zakończenie ruchu powrotnego i tym samym potwierdzenie wybicia z formacji, co byłoby zapowiedzią większego spadku wartości europejskiej waluty wobec jena.

GBP/USD
Dolar wyraźnie dziś zyskał do funta brytyjskiego. Doszło tu bowiem do cofnięcia się w obręb formacji kanału spadkowego, co może sugerować pułapkę wybicia i tym samym zachęcić popyt do bardziej zdecydowanego kupna amerykańskiej waluty. Aby dzisiejszą aprecjację dolara uznać za ruch powrotny, funt musiałby się z aktualnych poziomów (1.7860) już teraz wyraźnie umacniać. Jeśli jednak popytu na brytyjską walutę nie będzie widać, powinno się to niebawem przełożyć na silniejszy wzrost wartości amerykańskiej waluty. Najbliższym wsparciem jest wewnętrzna linia, która znajduje się na 1.7854 i właśnie wyhamowuje popyt na dolara.

USD/CHF
Analogicznie jak na eurodolarze, również w przypadku rynku franka szwajcarskiego nie widać większych zmian cen. Tutaj można założyć, że ceny oscylują w formacji trójkąta, którego zakres to aktualnie 1.2550 - 1.2630. Istotnym wsparciem jest także średnioterminowa linia trendu wzrostowego, która zlokalizowana jest obecnie przy cenie 1.2520. Kierunek wybicia zadecyduje o dalszych zmianach cen, przy czym w dużej mierze będzie to zależało od zmian na eurodolarze i losów ograniczeń krótkoterminowego horyzontu na tamtym rynku.

EUR/PLN
Dzisiejsze osłabienie euro do złotego było w dużej mierze efektem przebicia poziomu ostatnich minimów, które stanowiły również linię szyi krótkoterminowej formacji RGR, która była w tym wypadku formacją kontynuacji trendu. Aktualnie widoczny jest lekki popyt na europejską walutę, jednakże ruch wzrostowy, który się teraz pojawia, jest tu jedynie ruchem powrotnym do przebitego wsparcia przy ok. 4.3685. Dopiero zdecydowane wyjście nad jego poziom byłoby w stanie przekreślić wygenerowane, negatywne dla posiadaczy euro, sygnały. Kolejnym oporem, z którym kupujący europejską walutę musieliby sobie poradzić jest 4.4080, jednakże ze względu na widoczny ostatnio, silny popyt na złotego, szybkie testowanie tego oporu jest raczej mało prawdopodobne w najbliższym czasie.

USD/PLN
Złoty odnotował dziś kolejne rekordy siły w ostatnim trendzie aprecjacji krajowej waluty. Wczorajsze dołki zostały ponownie pogłębione, jednakże nieco niżej popyt na dolara pojawił się w kluczowym miejscu, czyli na poziomie minimum całego, średnioterminowego trendu deprecjacji dolara przy 3.5450. Wsparcie to ponownie zatem potwierdziło swoją wagę, co w razie kolejnego podejścia każe sugerować, że ewentualne jego przebicie poskutkuje dynamiczną wyprzedażą amerykańskiej waluty (analogicznie, jak w dzisiaj przypadku eurozłotego). Najbliższym oporem, na którym wzrostowe odreagowanie może się zakończyć, jest cena 3.58, gdzie zlokalizowana jest linia trendu spadkowego oraz przebite już, średnioterminowe, dolne ograniczenie wzrostowego kanału.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)