Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nieznaczne osłabienie złotego

0
Podziel się:

Dzisiejsza sesja przyniosła nieznaczne osłabienie się złotego, jednak pozostał on nadal po tzw. mocnej stronie parytetu. Na razie nie pojawiły się nowe informacje ze sceny politycznej, termin zgłaszania przez sejmowe ugrupowania nowych kandydatów na premiera upływa dopiero jutro rano.

Rynek PLN

Dzisiejsza sesja przyniosła nieznaczne osłabienie się złotego, jednak pozostał on nadal po tzw. mocnej stronie parytetu. Na razie nie pojawiły się nowe informacje ze sceny politycznej, termin zgłaszania przez sejmowe ugrupowania nowych kandydatów na premiera upływa dopiero jutro rano. Wątpliwe jest jednak, aby pojawiło się jakiekolwiek nazwisko, nawet to „egzotyczne”. Głównym wydarzeniem dzisiejszej sesji była aukcja zamiany obligacji o wartości 3 mld zł. Resort finansów zdołał sprzedać papiery tylko o wartości 1,047 mld zł, w głównej mierze dziesięcioletnie przy średniej rentowności w przedziale 7,408-7,429 proc. Nadeszły także informacje o pozytywnych wynikach emisji 5-latek na rynku japońskim – tutaj oferta opiewała na 50 mld jenów przy kuponie odsetkowym na poziomie 1,02 proc.

Rynek międzynarodowy

Dzisiejsza sesja przyniosła dalsze osłabienie się dolara na rynkach światowych. Przyczyniły się do tego nieco gorsze dane makroekonomiczne jakie o godz. 14:30 napłynęły ze Stanów Zjednoczonych. Drugi, wstępny odczyt PKB za I kwartał, pokazał wzrost gospodarki na poziomie 4,4 proc., wobec 4,2 proc. przy pierwszym odczycie i przy rynkowych szacunkach na poziomie 4,5 proc. Niepokojący jest jednak fakt zmniejszających się zysków amerykańskich przedsiębiorstw - wzrost jedynie o 1,4 proc. po opodatkowaniu i mniejszy niż zakładano wzrost wskaźnika PCE (cen konsumenckich), którego dynamika wyniosła 1,7 proc., przy szacunkach na poziomie 2,0 proc. Z kolei cotygodniowa liczba nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych wyniosła 344 tys. przy oczekiwaniach spadku do 335 tys. Natomiast poprzednie dane zostały zrewidowane do góry z 345 tys. do 347 tys.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)