Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poranne umocnienie się złotego

0
Podziel się:

Rynek oczekuje we wtorek na dalsze szczegóły przyszłej polityki fiskalnej. Poziom rentowności jest stabilny, dalej zależy od wtorkowych ustaleń rządu oraz kierunku, w jakim podążą rynki zagraniczne

.

Złoty umocnił się o 0,5 gr wobec dolara, a wobec euro o 1,9 gr i osiągnął około 9.30 kursy 3,955 za dolara i 4,454 za euro.

Odchylenie od parytetu wyniosło 1,3 proc. po mocnej stronie wobec 1,1 proc. na poniedziałkowym zamknięciu.

"Rynek otworzył się spokojnie, złoty jest raczej stabilny. Czekamy na szczegóły dotyczące strategii fiskalnej. Gdyby jej dzisiaj nie upubliczniono, to na rynku utrzyma się niepewność i wyczekiwanie na szczegóły" - powiedział PAP Andrzej Krzemiński, dealer walutowy BPH PBK.

Rynek obligacji pozostaje również stabilny. Rentowność obligacji dwuletnich OK0805, podobnie jak dziesięciolatki DS1013 wzrosła o 1 pb odpowiednio do 4,92 proc. i 5,86 proc., a pięciolatki PS0608 pozostała bez zmian na poziomie 5,49 proc.

"Początek dnia jest spokojny, choć dzisiejsze ruchy cen zależeć będą od ustaleń rządu w sprawie strategii finansów publicznych oraz rynku światowego, szczególnie niemieckiego" - powiedział PAP Tomasz Zdyb, analityk Pekao SA.

Rząd na wtorkowym posiedzeniu ma zająć się średniookresową strategią finansów publicznych, jednak źródło rządowe powiedziało PAP, że może we wtorek wstrzymać się z przyjęciem strategii, do czasu przedstawienia szczegółów przygotowywanego przez ministerstwo gospodarki programu racjonalizacji wydatków budżetowych.

Zgodnie z zapowiedziami dokument ma ukazywać kształtowanie się wskaźników makro w perspektywie spełnienia kryteriów z Maastricht oraz ukazywać ścieżkę otwierającą możliwość wejścia do strefy euro.

Wicepremier Jerzy Hausner powiedział, że Ministesrtwo Gospodarki i Pracy przedstawi plan racjonalizacji wydatków, nad którym debata odbędzie się 30 września. Program zawierać ma strukturalne zmiany w zakresie transferów socjalnych.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)