Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spokojna atmosfera na krajowym rynku walutowym

0
Podziel się:

Bardzo spokojnie jest dziś na rynku złotego, który ponownie nieco poprawił swoje notowania względem euro i dolara. Obecnie to zatem posiadacze krajowej waluty są w lepszej sytuacji, co również przypisać można ostatniej podwyżce stóp procentowych.

Rynek od rana czeka na popołudniowe publikacje i z technicznego punktu widzenia wygląda na to, że mogą one stanowić impuls do zakończenia dwudniowej konsolidacji, jeszcze przed jutrzejszym raportem z amerykańskiego rynku pracy. Eurodolar konsoliduje się w okolicach poziomu 1.22, jednakże widać obecnie pojawiające się impulsy do umocnienia amerykańskiej waluty. Bardzo spokojnie jest dziś na rynku złotego, który ponownie nieco poprawił swoje notowania względem euro i dolara. Obecnie to zatem posiadacze krajowej waluty są w lepszej sytuacji, co również przypisać można ostatniej podwyżce stóp procentowych.

EUR/USD
Na rynku eurodolara utworzona została formacja niewielkiego diamentu i obecnie można założyć, że rynek próbuje się z niej wybić dołem. Przypominam również, że wybicia z takich formacji są zwykle dość silne, zatem warto mieć to również na uwadze dokonując transakcji. Najbliższym oporem jest teraz wczorajszy szczyt przy cenie ok. 1.2215, natomiast wsparcie stanowią okolice 1.2133, czyli poziom maksimum z 27 sierpnia. Krótkoterminowe wskaźniki znajdują się w trendach spadkowych i co ważne widoczny jest na nich dalszy potencjał spadkowy, co również w tej sytuacji pomagać powinno posiadaczom dolara.

USD/JPY
Amerykańska waluta nieznacznie dziś słabnie względem jena, ale straty nie są tu duże i wynikają raczej z osuwania się powodowanego obecnością linii krótkoterminowego trendu spadkowego. Jej poziom znajduje się aktualnie przy cenie 109.50 i wyjście wyżej powinno być impulsem do dalszego umocnienia dolara, przynajmniej do poziomu górnego ograniczenia około miesięcznego kanału spadkowego, który znajduje się przy cenie 109.73. Najbliższym wsparciem jest obecnie wtorkowe minimum, które zlokalizowane jest przy cenie 108.73 i jego przebicie byłoby sygnałem możliwości testowania okolic 108.00, które stanowią 161,8% ostatniego horyzontu.

EUR/JPY
Dzisiejszy dzień przyniósł wreszcie spodziewane wybicie pod linię trendu wzrostowego na eurojenie, która tym samym była tu dolnym ograniczeniem formacji klina zwyżkującego. Osłabienie euro do jena może tu być również impulsem do wybicia się eurodolara ze wspomnianego diamentu dołem. Aktualnie jen powinien się umocnić przynajmniej do okolic minimum całego, ostatniego trendu aprecjacji japońskiej waluty, czyli dołka z 27 sierpnia przy cenie 131.56. Wcześniej jednak można się spodziewać jeszcze utworzenia ruchu powrotnego do dolnego ograniczenia klina, z którego ceny się właśnie wybiły. To po przebiegu tej właśnie korekty będzie można najlepiej ocenić siłę rynku i dalsze możliwości kontynuowania wzrostu wartości japońskiej waluty. Obecna aprecjacja jena potwierdzona jest również sygnałami sprzedaży na krótkoterminowych wskaźnikach.

GBB/USD
Stosunkowo spokojnie przebiegają dziś notowania na rynku funta brytyjskiego. Cały czas kupującym dolara nie udaje się wyprowadzić rynku pod wsparcie, jakie stanowią okolice ostatnich minimów, czyli 1.7904. Nieco niżej popyt powinien się także pokazać w okolic minimum z poniedziałku, które zlokalizowane jest przy cenie 1.7854. Istotnym oporem jest teraz linia trendu spadkowego, która skłaniać będzie do sprzedaży funta aktualnie na poziomie 1.8015.

USD/CHF
Równie spokojnie jest dziś na rynku franka szwajcarskiego. Wczorajsze minima, które wyznaczone zostały przy 61,8% zniesieniu ostatniego trendu aprecjacji dolara, nie zostały dziś poprawione, zatem można się spodziewać, że przy sprzyjających dolarowi zmianach na pozostałych parach, fakt obrony wsparcia również w przypadku franka skłoni inwestorów do zakupu amerykańskiej waluty. Tutaj jednak sygnałem, że kondycja dolara może się chwilowo poprawić byłoby przebicie krótkoterminowej linii trendu spadkowego, której poziom jest aktualnie zlokalizowany przy cenie 1.2650. Wyjście nad wyżej otwierałoby drogę do osłabienia franka do okolic nawet ostatnich maksimów, czyli poziomu szczytu z 4 sierpnia przy cenie 1.2854, gdzie czeka kupujących amerykańską walutę najtrudniejsza przeprawa. Możliwość aprecjacji dolara widoczna jest aktualnie na krótkoterminowych wskaźnikach, na których pojawiły się sygnały kupna.

EUR/PLN
Krajowa waluta po raz kolejny nieznacznie umocniła się w stosunku do euro. Nadal aktualna jest tu zatem formacja klina zniżkującego i wybicie poza jej obręb powinno nakreślić dalszy kierunek. Jej zakres to obecnie 4.4280 - 4.4440. Niestety poprzedzające ją zmiany cen są zbyt chaotyczne i nie cechują się jakąś jednolitą tendencją, żeby próbować na ich podstawie określić kierunek wybicia. Można jedynie zakładać, że na fali krótkoterminowej, dobrej passy krajowej waluty rynek podejmie próbę wybicia cen dołem i kontynuacji umocnienia złotego, co byłoby również zgodne z możliwym osłabieniem euro do dolara, jak również z już występującym osłabieniem do jena.

USD/PLN
Bardzo spokojnie zachowuje się dziś krajowa waluta w stosunku do złotego, który również nieznacznie poprawił wczorajsze minima. Aktualnie najbliższym wsparciem jest ostatnie, 61,8% zniesienie poprzedniego trendu aprecjacji dolara, znajdujące się przy cenie 3.6240. Docelowo można zakładać, że po niedawnym wyznaczeniu górnego ograniczenia wzrostowego kanału, złoty będzie próbował się teraz umocnić do okolic dolnego ograniczenia formacji przy cenie 3.5725, jednakże najpierw sforsowane musiałoby zostać wspomniane wsparcie przy 3.6240.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)