Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stabilizacja notowań eurodolara

0
Podziel się:

Od wczorajszego popołudnia notowania eurodolara oscylowały w przedziale 1,2420-1,2455. Na nieznaczne osłabienie się amerykańskiej waluty wpływ miały informacje z rynku ropy, gdzie cena baryłki na nowojorskiej giełdzie zbliżyła się do swojego szczytu na 42,45 USD

*Rynek złotego: *
Stabilizacja

Opublikowane wczoraj po południu przez Główny Urząd Statystyczny dane o produkcji przemysłowej i PPI w czerwcu okazały się nieco gorsze od rynkowych oczekiwań – dynamika produkcji wyniosła 15,7 proc. r/r wobec szacunków na poziomie 17,7 proc. r/r, a ceny PPI o 9,2 proc. r/r spadając o 0,2 proc. m/m. Pokazuje to, iż tempo wzrostu cen zaczyna wyhamowywać, co może skłonić RPP do zaczekania z kolejną wyraźną podwyżką stóp procentowych na zaplanowanym na przyszły tydzień posiedzeniu. Z drugiej jednak strony o takiej decyzji zdecydują publikacje kolejnych danych – w piątek dowiemy się jaka była dynamika cen żywności w I połowie lipca, a także sprzedaż detaliczna w czerwcu i bezrobocie. Wczoraj po południu w wywiadzie telewizyjnym członek RPP, Dariusz Filar powiedział, iż Rada liczy na ustabilizowanie się cen w lipcu i sierpniu. Dodał jednocześnie, iż wzrost PKB w II kwartale najprawdopodobniej przekroczył 6 proc.

W najbliższym czasie obawy, co do możliwej decyzji RPP w przyszłym tygodniu mogą wpływać na nieznaczne osłabienie złotego, w perspektywie paru dni złoty powinien być jednak znów mocniejszy.

Rynek międzynarodowy:
Stabilizacja notowań eurodolara

Od wczorajszego popołudnia notowania eurodolara oscylowały w przedziale 1,2420-1,2455. Na nieznaczne osłabienie się amerykańskiej waluty wpływ miały informacje z rynku ropy, gdzie cena baryłki na nowojorskiej giełdzie zbliżyła się do swojego szczytu na 42,45 USD – wczorajsze maksimum to 41,77 USD. Wpływ na takie zachowanie się ceny surowca mają napływające nienajlepsze informacje z Iraku.

Dzisiaj uwaga inwestorów skupi się na publikacji danych z Niemiec o godz. 11:00 (lipcowy indeks ZEW – szacunki spadku do 47 pkt. z 47,4 pkt. w czerwcu) i wieczornym (20:30) przemówieniu Alana Greenspana przed Kongresem USA. Jednak tak jak pisaliśmy wcześniej raczej trudno będzie liczyć na to, iż wypowiedź szefa FED okaże się korzystna dla dolara.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)