Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Kochan
|

Tydzień pod znakiem stabilizacji

0
Podziel się:

W poniedziałek notowania na światowych rynkach przebiegały w spokojnej atmosferze. Brak nowych informacji fundamentalnych z USA sprawił, iż żadna ze stron na rynku nie zdołała osiągnąć wyraźnej przewagi.

Wsparciem dla inwestorów kupujących euro na początku wczorajszej sesji europejskiej była informacja o lepszym od oczekiwań bilansie handlowym krajów wspólnoty we wrześniu. Opublikowany dziś bilans handlowy Włoch za październik wypadł jednak poniżej prognoz, nadwyżka wyniosła 537 mln euro w październiku. W skali roku odnotowano spadek eksportu o 7,5%, import wzrósł natomiast o 11,4%. W czasie sesji europejskiej opublikowane zostaną jeszcze informacje o zamówieniach w przemyśle w krajach wspólnoty we wrześniu. Pomimo mocnego euro duża ilość zamówień eksportowych sprawia, iż oczekiwany jest wzrost w skali miesiąca na poziomie 0,2%.
W dniu dzisiejszym inwestorzy poznają dane o sprzedaży na rynku wtórnym nieruchomości w USA w październiku. Najważniejsze dane napłyną na rynek w środę, wtedy to uczestnicy handlu poznają dynamikę zamówień na dobra trwałego użytku w październiku oraz tygodniowe dane z rynku pracy w Stanach. Przypadające na czwartek Święto Dziękczynienia w USA sprawia, iż tydzień może upłynąć pod znakiem stabilizacji notowań.

Do czasu rozpoczęcia dzisiejszej sesji azjatyckiej rynek EUR/USD pozostawał stabilny w przedziale 1,3000 – 1,3076. Spadek poniżej wsparcia przy cenie 1,30 jaki miał miejsce na początku dzisiejszych notowań oraz spokojny przebieg notowań sygnalizują, iż w czasie dzisiejszej sesji europejskiej może mieć miejsce konsolidacja w pobliżu tego poziomu. Wsparciem jest poziom 1,2940.

Trwa realizacja zysków na rynku USD/JPY. Wyrażony w jenach kurs dolara po ustanowieniu minimum w pobliżu poziomu 102,60 odrabia straty. W czasie dzisiejszej sesji azjatyckiej pokonany został opór przy cenie 103,40, następną barierą może być poziom 104,00. Sygnałem do zakończenia realizacji zysków będzie spadek poniżej ceny 103,20.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)