Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty ciągle mocny

0
Podziel się:

Sytuacja na rynku złotego nie ulega zmianie. Nasza waluta pozostaje mocna, a o nominalnych cenach dolara i euro decydują zmiany na międzynarodowym rynku eurodolara.

RYNEK KRAJOWY
W środę wartość naszej waluty nie ulegała większym zmianom. Odchylenie złotego od parytetu oscylowało w ciągu dnia w okolicy minus 7,5 proc. Ceny dewiz poruszały się w ślad za międzynarodowym rynkiem eurodolara. W pierwszej części handlu powrót kursu EUR/USD poniżej parytetu przełożył się na spadek ceny europejskiej waluty poniżej 3,9550. Za to cena dolara wzrosła powyżej 3,9850. Po południu rynek praktycznie stanął w miejscu (USD/PLN 3,98, EUR/PLN 3,96/97). Inwestorzy, w oczekiwaniu na decyzję amerykańskiego FED w sprawie stóp procentowych, nie kwapili się z otwieraniem większych transakcji. Zgodnie z oczekiwaniami popyt na zaoferowane przez NBP na środowym przetargu obligacje zerokuponowych (OK0804) z terminem wykupu w dniu 21 sierpnia 2004 r. o wartości nominalnej 1,8 mld złotych okazał się znaczny. Wyniósł 5,46 mld złotych i ponad 3-krotnie przewyższył podaż. Rynek nie zareagował na wypowiedź premiera Leszka Millera o tym, że stopy procentowe w Polsce są zbyt wysokie, a złoty jest przewartościowany.
O godz. 15.10 jeden dolar wyceniany był na 3,98 złotego, a jedno euro na 3,9650 złotego (odchyl.– 7,45 proc.).

Krótkoterminowa prognoza
Sytuacja na rynku złotego nie ulega zmianie. Nasza waluta pozostaje mocna, a o nominalnych cenach dolara i euro decydują zmiany na międzynarodowym rynku eurodolara.

Strategia
Pozostań neutralny

EUR/USD
W środę notowania dolara do jena po nieudanej, wtorkowej próbie trwałego pokonania w dół silnego technicznego wsparcia na poziomie 121,50 oraz na fali dobrych dla dolara danych napływających ze Stanów Zjednoczonych wzrosły. Kurs USD/JPY, który podczas sesji azjatyckiej wynosił 121,85, w trakcie pierwszych godzin europejskiego handlu znalazł się 80 pkt wyżej, czyli w okolicy poziomu 122,65.
Po południu japońska waluta odrobiła nieco strat i o godz. 15.10 jeden dolar wyceniany był na 122,30 jena.

Krótkoterminowa prognoza
Inwestorzy z niepokojem oczekują na decyzję Zarządu Banku Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych. Do czasu jej poznania radzimy wstrzymać się z transakcjami.

Strategia
Pozostań neutralny

USD/JPY, EUR/JPY
Podczas pierwszej części środowej sesji notowania europejskiej waluty do dolara spadały. Kurs EUR/USD ponownie znalazł się poniżej parytetu, a dokładnie na poziomie 0,9940. Dolar zyskał na wartości po zwycięstwie Republikannów we wtorkowych wyborach do Kongresu Stanów Zjednoczonych. Powiększyli oni tym samym swoją przewagę w 435-osobowej Izbie Reprezentantów oraz zdobyli większość w Senacie. Dolar umacniał się również dzięki opublikowanym także we wtorek, lepszym niż oczekiwano, danym z amerykańskiego sektora usług. Po południu na rynku nie działo się wiele. Kurs EUR/USD pozostawał w okolicy poziomu 0,9960, a inwestorzy oczekiwali na decyzję FED w sprawie dalszej polityki monetarnej USA.
O godz. 15.10 jedno euro wyceniane było na 0,9955 dolara.

Krótkoterminowa prognoza
Rynek oczekuje, że poziom stóp procentowych w USA zostanie obniżony o 25 pkt do poziomu 1,5 proc. Bardzo ważny dla inwestorów będzie komentarz FED do podjętej decyzji. Inwestorom doradzamy wstrzymanie się z transakcjami. W czwartek poznamy decyzję ECB . Uczestnicy rynku nie spodziewają się obniżki stóp w Eurolandzie.

Strategia
Pozostań neutralny

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)