Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty coraz słabszy

0
Podziel się:

Od początku tygodnia złoty regularnie słabnie względem amerykańskiej waluty. Udało się dziś popytowi podnieść ceny ponad najbliższy poziom oporu, czyli 3.3450, gdzie zlokalizowana była miesięczna linia trendu spadkowego.

USD/PLN
Od początku tygodnia złoty regularnie słabnie względem amerykańskiej waluty. Udało się dziś popytowi podnieść ceny ponad najbliższy poziom oporu, czyli 3.3450, gdzie zlokalizowana była miesięczna linia trendu spadkowego. Nadal jednak problem z kontynuacją wzrostu pojawia się w rejonie 3.36, gdzie również wyznaczane były maksima z ostatnich dwóch tygodni. Można zakładać, że dopiero przebicie tego oporu otwierało będzie drogę do kontynuacji wzrostu wartości dolara. W takiej sytuacji otwarta zostałaby droga do czerwcowego wierzchołka przy 3.4060. Za wsparcie można obecnie uważać cenę 3.3050 i zejście niżej sygnalizowałoby już możliwość zapoczątkowania nieco głębszej korekty ostatniego trendu umocnienia dolara.

EUR/PLN
Złoty traci również względem euro, choć tutaj widać już działanie podaży na dość istotnym poziomie oporu, czyli 2-miesięcznej linii trendu spadkowego, która dzisiaj została nieznacznie naruszona. Wiele teraz zależy od zachowania się cen na jej poziomie. Jeśli zostałaby ona trwale przełamana, sugerowałoby to wyczerpanie się aktualnego potencjału podaży i oczekiwać należałoby wówczas pogłębienia korekty ostatniego trendu aprecjacji złotego. Nieco wyżej istotny będzie również poziom 4.0950, gdzie znajduje się zeszłotygodniowy wierzchołek, który można tu potraktować jako linię szyi podwójnego dna, a zatem również wyjście cen ponad ten poziom stanowiłoby kolejnym impuls popytowy. Jeśli jednak dzisiejsze, popołudniowe notowania przyniosłyby umocnienie złotego względem euro i wspomniana linia trendu zostałaby jednak wybroniona, to spodziewać należałoby się kolejnego testu niedawnych minimów, czyli okolic 4.00. Zejście niżej kończyłoby aktualną korektę i należałoby się spodziewać dalszego umocnienia krajowej waluty.

PLN BASKET
Krótkoterminowa linia trendu spadkowego została dziś przełamana na koszyku, zatem presja podaży w krótkim terminie została wyczerpana i aktualnie spodziewać należałoby się przedłużenia trendu horyzontalnego z ostatnich tygodni. Wsparciem od dołu jest poziom ostatnich minimów, czyli okolice 3.6450, natomiast od góry jest to cena 3.72. Wyjście wyżej stanowiłoby zapowiedź skierowania się rynku w stronę niedawnych maksimów, czyli 3.7850 oraz wyżej wierzchołka całego trendu wzrostowego, który wyznaczony został przy 3.8150. Krótkoterminowo mamy zatem niezdecydowanie i z prognozowaniem dalszego kierunku zmian cen należałoby poczekać do momentu, aż rynek sam wybierze sobie kierunek.

GBP/PLN
W dalszym ciągu bez konkretnego kierunku odbywają się wahania na funcie względem złotego. Rynek niemal od początku maja wpadł w trend horyzontalny i obecnie jego zakres wyznaczyć można na 5.97 - 6.17. Poziomami, które nieco bliżej ograniczają wahania są zeszłotygodniowe maksima przy 6.12, oraz od dołu krótkoterminowa linia trendu wzrostowego, znajdująca się obecnie przy 6.05. Można założyć, że wybicie się poza 6.05 - 6.12 przełoży się na test ograniczeń całego horyzontu, a dopiero wyjście cen poza jego zakres miałoby szansę zapoczątkować jaką trwalszą tendencję. Ta jest póki co horyzontalna.

CHF/PLN
Dzisiejszy dzień przyniósł również osłabienie krajowej waluty względem franka szwajcarskiego. Przekroczona została krótkoterminowa, przyspieszona linia trendu spadkowego, a zatem można obecnie mówić, jeśli nie o wyczerpaniu się popytu na krajową walutę, to przynajmniej o spowolnieniu presji spadkowej. Najbliższym wsparciem jest teraz zeszłotygodniowy dołek w okolicy 2.5950. Jego przekroczenie kazałoby się spodziewać pogłębienia spadku. Od góry oporu doszukiwałbym się przy poziomie zeszłotygodniowego wierzchołka na 2.65 oraz nieco wyżej podaż winna być również aktywna w okolicy 2-miesięcznej linii trendu spadkowego, która obecnie zlokalizowana jest przy 2.6570.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)