Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty nadal w kręgu zainteresowania

0
Podziel się:

Środa na krajowym rynku walutowym stoi pod znakiem dalszego wzrostu wartości złotego. Na zachowanie krajowej waluty nie wpłynęły dzisiejsze publikacje dotyczące wyższego niż się spodziewano deficytu rachunku obrotów bieżących, jak również niższego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia.

*Środa na krajowym rynku walutowym stoi pod znakiem dalszego wzrostu wartości złotego. Na zachowanie krajowej waluty nie wpłynęły dzisiejsze publikacje dotyczące wyższego niż się spodziewano deficytu rachunku obrotów bieżących, jak również niższego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia. *
Dzisiejsze wahania bardziej zależą od zachowania dolara na rynku międzynarodowym, a ten cały czas pozostaje pod presją sprzedających. Widać to chociażby po jej reakcji na dzisiejsze dane makroekonomiczne dotyczące inflacji CPI, która była wyższa od prognoz (również bazowa). Pokazuje to więc wciąż rosnącą presję inflacyjną (argument za kontynuacją cyklu wzrostu stóp procentowych). Brak wyraźnej reakcji na te dane (umocnienie dolara) nadal sugeruje, że krótkoterminowy sentyment do amerykańskiej waluty jest negatywny i sprzyjające jej dane są przez rynek pomijane. Można więc oczekiwać, że gdy pojawią się dane dla dolara negatywne, ten zdecydowanie się osłabi (publikacja zostanie przez rynek wyeksponowana).

*USD/PLN *Aktualne umocnienie złotego z technicznego punktu widzenia wiązać można ze zrealizowaniem zasięgu wynikającego z wysokości podwójnego dna. Nie udało się bykom również przełamać oporu przy cenie 3,09. Taki odwrót sugeruje więc, że ostatnia fala deprecjacji krajowej waluty była jedynie korekcyjną, natomiast biorąc pod uwagę zasięg korekty (nieco ponad 23,6%) przewaga nadal leży po stronie podaży, czyli w tym wypadku posiadaczy złotego. Obecnie sprzedający zaatakowali najbliższy poziom wsparcia przy cenie 3,0325 (był to poziom sygnalny podwójnego dna), natomiast jego trwałe przełamanie kazałoby się w tym układzie spodziewać jeszcze jednego podejścia w okolice ostatnich minimów przy 2,9825. Jeśli chodzi o najbliższe opory, to takowych należałoby się doszukiwać przy cenie 3,08 - 3,09.

EUR/PLN
Umocnienie krajowej waluty jest także widoczne na eurozłotym. Jak na razie udało się podaży zamknąć poniedziałkową lukę, której zakres to 3,8950 - 3,90, choć warto również zauważyć nie wywołało to specjalnie zainteresowania dalszym kupnem złotego. Kolejnym poziomem o charakterze popytowym będą okolice 3,85, natomiast ich przełamanie sugerowałoby spadek w stronę 3,8050. Jeśli chodzi o opory, to niezmiennie najważniejszym jest poziom 4,00 i jego przekroczenie byłoby sygnałem zakończenia ruchu powrotnego po przełamaniu 2-letniej linii bessy.

*PLN BASKET *Biorąc pod uwagę dzisiejsze zachowanie dolara oraz euro, umocnienie złotego musiało się oczywiście pojawić na koszyku tych walut względem krajowej. Tutaj także poniedziałkowa luka hossy została już w zasadzie zasłonięta, zatem posiadacze krajowej waluty sukcesywnie odbudowują swoje pozycje. Obecnie za wsparcie uznać należałoby poziom 3,44, a niżej popytu spodziewać można się również w rejonie 3,39 - 3,40. Oporem w krótkim terminie są maksima z początku tygodnia wyznaczone przy 3,52 oraz wyżej także okolice 3,55 - 3,57.
* GBP/PLN *Interesująca sytuacja ma miejsce na funcie względem krajowej waluty. Aktualne umocnienie złotego właśnie doprowadziło do testu od góry przełamanej, rocznej linii bessy. Jest ona obecnie zlokalizowana w rejonie 5,7050. Jeśli udałoby się bykom wybronić te okolice i bylibyśmy świadkami wyraźnego zainteresowania ze strony kupujących, sugerowałoby to wówczas klasyczny ruch powrotny po przełamaniu oporu, a tym samym sygnały sprzedaży złotego byłyby nadal obowiązujące. Gorzej, jeśli wsparcia nie uda się utrzymać i rynek wyraźnie się cofnie pod przełamaną linię trendu. Wówczas byłoby to tożsame z pułapką wybicia i winno się w konsekwencji przełożyć na wygenerowanie nieco bardziej wyraźnej fali aprecjacji złotego. Głównym oporem pozostają w tej chwili rejony 5,80.

*CHF/PLN *Bardziej poważne konsekwencje po zamknięciu poniedziałkowej luki hossy widać na franku względem złotego. Krajowa waluty nadal dynamicznie się umacnia, a biorąc pod uwagę poziomy, z których doszło do cofnięcia się rynku, jak również jego dynamikę można sądzić, że ostatnia fala wzrostowa nie będzie kontynuowana. W aktualnej sytuacji najbliższych wsparć należy się doszukiwać przy cenie 2,4850 oraz niżej również przy 2,46. Oporem pozostaje natomiast zakres 2,53 - 2,54 + filtr w postaci maksimów z początku tygodnia na 2,55

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)