Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty nadal w kręgu zainteresowania kupujących

0
Podziel się:

Po wczorajszym dniu, gdzie widoczna była nieco bardziej wyraźna presja wzrostu wartości złotego, dziś dla odmiany mamy do czynienia z ustabilizowaniem sytuacji.

Po wczorajszym dniu, gdzie widoczna była nieco bardziej wyraźna presja wzrostu wartości złotego, dziś dla odmiany mamy do czynienia z ustabilizowaniem sytuacji. *Nawet eurodolar nie ma siły wyraźnej oddalić się od okolic 1,27, a tym samym wyznaczyć kierunku. Popołudniowe dane ze Stanów Zjednoczonych, które otrzymaliśmy, winny sprzyjać amerykańskiej walucie, ale ostatecznie rynek na nie niespecjalnie reaguje. Sprzedaż detaliczna okazała się wyższa od prognoz. Mniej było również nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych, a ceny w imporcie rosną (presja inflacyjna). Taki układ powinien więc spowodować umocnienie amerykańskiej waluty. Można się jedynie spodziewać, że inwestorzy nie reagują już na ten dane w związku z wyczekiwaniem na jutrzejsze, kluczowe informacje na temat CPI, co będzie miało spory wpływ na środową decyzję władz monetarnych odnośnie zmian stóp procentowych. Jeśli chodzi o dzisiejsze dane z rynku krajowego, to inflacja CPI okazała się nieco wyższa od prognoz (1,6 vs. 1,4%), ale ostatecznie
nie było widać szczególnej reakcji rynku na tę publikację.
*
USD/PLN

Jeśli chodzi o dzisiejsze zachowanie dolara wobec złotego, to widać tutaj nieznaczną presją wzrostu wartości krajowej waluty. Jest to jak na razie efekt przebywania cen w miesięcznym kanale wzrostowym. Obecnie jego dolne ograniczenie znajduje się w okolicach 3,1070 i jeśli zostałoby przełamane, byłaby to kolejna para, gdzie pojawiają się sygnały nieco trwalszego umocnienia złotego.
* EUR/PLN*
Takowe już zostały wygenerowane na eurozłotym, gdzie doszło do wybicia się kursu dołem pod poziom miesięcznej linii wzrostowej, jak również niewielkiej konsolidacji w zakresie 3,9750 - 3,99. Tak układ preferuje teraz posiadaczy złotego. Kolejnym potwierdzeniem odnawiania się popytu na krajową walutę byłoby zejście pod poziom 3,95. Głównym oporem pozostaje oczywiście zakres 3,99 - 4,00.

*PLN BASKET *Pod analogiczną linię trendu zszedł również koszyk względem złotego. Tym samym została tu w zasadzie otwarta droga do okolic 3,5150, czyli zeszłotygodniowych minimów. Przełamanie tego wsparcia (przy założeniu, że kurs nie wróci za chwilę nad jego poziom) jest tym samym kolejnym sygnałem zbliżającej się korekty ostatniej fali deprecjacji krajowej waluty. Jeśli chodzi o opory, to takowych doszukiwałbym się przy 3,5550 (przełamana linia wzrostowa) oraz 3,57 (maksima z początku tygodnia).

*GBP/PLN *W zasadzie nic się nie zmieniło na parze funta względem krajowej waluty. Dzisiejszy dzień stoi pod znakiem lekkiej presji wzrostu wartości brytyjskiej waluty. Ogólnie jednak sytuacja wciąż sprzyja tu posiadaczom długich pozycji. Od dołu kluczowy jest zakres 5,82 - 5,83 i póki kurs trzyma się powyżej tego rejonu, większym prawdopodobieństwem w krótkim terminie wydaje się realizacja wariantu wzrostowego. Oporem jest obecnie poziom 5,88 oraz 5,91. Ich przełamanie niejako potwierdzałoby dominację strony popytowej.

*CHF/PLN *Ciekawie przedstawia się również sytuacja na franku względem krajowej waluty. Wczorajsze przełamanie miesięcznej linii wzrostowej nadal pozostaje aktualne. Dzisiaj widoczna była nawet próba podjęcia przez popyt powrotu nad przełamaną wczoraj linię, ale dokładnie na 2,5050 pojawiła się podaż. Taki układ powoduje więc, że można to odczytać jedynie jako ruch powrotny, potwierdzający tym samym pozytywne sygnały dla złotego. Jeśli udałoby się teraz trwale zejść pod 2,49, winniśmy być świadkami pogłębienia korekty niedawnej fali wzrostowej. Podsumowując można więc powiedzieć, że w zasadzie na wszystkich parach oprócz GBP/PLN złoty wyrabia sobie w krótkim terminie coraz większą przewagę, natomiast kondycja rynku będzie ostatecznie zależała od głębokości tej korekty. Im wyżej się ona zakończy, tym większe szanse na powrót do trendu spadku wartości krajowej waluty.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)