Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty nadal zyskuje

0
Podziel się:

Wtorek przyniósł kontynuację krótkoterminowego trendu umocnienia złotego. Początek tygodnia zaczął się więc dla posiadaczy krajowej waluty dosyć pomyślnie. Wczoraj na dolarze względem złotego przełamana została krótkoterminowa, przyspieszona linia trendu wzrostowego, co przełożyło się na aktualną aprecjację krajowej waluty.

USD/PLN
Wtorek przyniósł kontynuację krótkoterminowego trendu umocnienia złotego. Początek tygodnia zaczął się więc dla posiadaczy krajowej waluty dosyć pomyślnie. Wczoraj na dolarze względem złotego przełamana została krótkoterminowa, przyspieszona linia trendu wzrostowego, co przełożyło się na aktualną aprecjację krajowej waluty. Aktualnie można założyć, że ceny zmierzają do poziomu dolnego ograniczenia ponad 2-miesięcznego kanału wzrostowego, które jest zlokalizowane przy cenie 3.28. Do tego miejsca średnioterminowy posiadacze amerykańskiej waluty są bezpieczni. Dopiero wybicie się z kanału dołem stanowiłoby sygnał kupna złotego i winno się przełożyć na kontynuację umocnienia krajowej waluty, ze skierowaniem się do marcowych dołków włącznie.

EUR/PLN
Wczorajsze przebicie wsparcia przy 4.10 przełożyło się na umocnienie złotego do kolejnego, popytowego poziomu, czyli strefy 4.03 - 4.04. Znajduje się tu 61,8% zniesienie całego trendu wzrostu wartości euro, zapoczątkowanego z marcowego dołka. Przebicie tego poziomu sugerowałoby zatem możliwość umocnienia się do poziomu, skąd trend wzrostowy został zapoczątkowany, czyli 3.8690. Ruch w stronę wzrostu wartości krajowej waluty możliwy jest również w związku z wygenerowanym niedawno sygnałem kupna złotego, wynikającego z przebicia linii szyi (potwierdzonego wygenerowaniem ruchu powrotnego) formacji RGR. Najbliższym oporem jest teraz poziom 4.10 (majowy dołek), a nieco wyżej cena 4.1350, gdzie znajduje się obecnie ponad miesięczna linia trendu spadkowego. Dopiero jej przebicie dałoby podstawę do oczekiwania wyhamowania trendu wzrostu wartości krajowej waluty.

PLN BASKET
Sygnał kupna złotego pojawił się dziś również na koszyku, który wyraźnie przebił 2-miesięczną linię trendu wzrostowego. Sygnał ten dał zatem początek nieco głębszej korekcie ostatniego trendu przeceny złotego, zapoczątkowanego z marcowego minimum. Aktualnie najbliższym wsparciem jest majowy dołek, który wyznaczony został przy cenie 3.6450, a zejście niżej winno przełożyć się na wzrost wartości krajowej waluty do poziomu 3.58, skąd przebita dziś linia trendu została zapoczątkowana. Osiągnięcie poziomu 3.6450 jest w krótkim terminie tym bardziej realne, że przebite zostało dziś również 61,8% zniesienie fali wzrostowej, zapoczątkowanej z majowej dołka. Zejście pod ostatnie zniesienie stanowi więc sygnał skorygowania całego ruchu.

GBP/PLN
Złoty umacnia się dziś także do funta brytyjskiego. Kurs dotarł dziś do dolnego ograniczenia konsolidacji, w której zakresie znajdujemy się od miesiąca, czyli ok. 6.02 - 6.16. Minimum tej konsolidacji zostało wyznaczone przy ok. 6.0150, zatem można zakładać, że niewiele niżej są poustawiane zlecenia obronne dla długich pozycji w funcie i ich naruszenie spowoduje zdynamizowanie fali umocnienia złotego, a w konsekwencji wybicie z horyzontu dołem i kontynuację fali aprecjacji krajowej waluty, zapoczątkowanej w pierwszych dniach maja. W takim układzie złoty miałby szanse umocnić się do okolic 5.70, czyli o wysokość fali spadkowej z początku maja, która aktualną konsolidację poprzedza.

CHF/PLN
Krajowa waluta spisuje się dobrze również względem franka. Tutaj już wczoraj pojawił się sygnał kupna złotego, bowiem ceny przekroczyły 2,5-miesięczną, bardzo wiarygodną (5 punktów stycznych) linię trendu wzrostowego (również linia szyi formacji RGR). Przełożyło się to niemal natychmiast na test majowego dołka przy 2.6450, na którym się obecnie znajdujemy. Można zakładać, że z jego poziomu miałby szansę zostać zapoczątkowany ruch powrotny do przebitej linii, która aktualnie zlokalizowana jest przy cenie 2.6750. Jeśli jednak ruch taki nie pojawiłby się (świadczyłoby to o sporej słabości popytu na szwajcarską walutę), to przebicie majowego dołka powinno przełożyć się z kolei na pogłębienie aprecjacji złotego do kolejnego wsparcia, czyli okolic 2.59 - 2.61, gdzie między innymi znajduje się ostatnie, 61,8% zniesienie trendu wzrostowego, zapoczątkowanego od marcowego dołka. Przewagę w krótkim terminie mają zatem nadal posiadacze złotego, a dzisiejsza sesja (jak na razie) tylko ją umocniła.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)