Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty nieco słabszy, ale może odrobić straty

0
Podziel się:

Złoty po południu osłabił się wobec dolara o 3 grosze, natomiast wobec euro umocnił się 2 gr, czyli odpowiednio do poziomu: 4,00 za USD oraz 4,48 za euro

.

Odchylenie od starego parytetu wyniosło podobnie jak na zamknięciu w środę 1 proc. po mocnej stronie.

W czwartek złoty lekko się osłabił, ale na koniec dnia analitycy przewidują powrót do poziomu otwarcia.

"Powodem takiej sytuacji jest brak zainteresowania polskimi obligacjami, a wręcz ich wyprzedaż. Traci również korona czeska, traci forint węgierski. My też jesteśmy jedną z walut krajów, które chcą wejść do Unii Europejskiej" - powiedział PAP anonimowy dealer.

Inwestorzy nie spodziewają się na razie znacznych zysków, realizują straty albo spekulacyjnie osłabiają te waluty.

Rynek walutowy oczekiwał w czwartek na dane o liczbie osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w USA. Spadła ona w ubiegłym tygodniu o 29.000, do 412.000.

Analitycy z Wall Street spodziewali się tymczasem, że liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych wyniesie 425.000.

"Ostatnie dane z USA miały tylko taki wpływ na rynek walutowy, że osłabiły euro do złotówki" - powiedział analityk.

Na rynku obligacji odnotowano w czwartek małe obroty. Rynek otworzył się na poziomie środowego zamknięcia.

"Inwestorzy są już trochę zmęczeni i dziś w ciągu dnia obroty były dość małe" - powiedział PAP Krzysztof Madej, dealer Amerbanku.

Zdaniem Madeja opublikowane w czwartek dane w USA były lepsze od oczekiwań. Spowodowało to spadek ceny bundów i eurodolara, co przełożyło się na polski rynek obligacji.

"Jesteśmy nieznacznie powyżej wczorajszych dołków. Obroty nie są duże i nastrój inwestorów po ostatnich danych ze Stanów pogorszył się" - powiedział dealer Amerbanku.

Według Madeja do końca dnia nastrój może się pogarszać.

Rentowność obligacji dwuletnich OK0405 w czwartek po 14.30 wzrosła do 4,94 proc. z 4,93 proc. na środowym zamknięciu, pięcioletnich PS0608 do 5,18 proc. z 5,15 proc., a dziesięcioletnich do 5,35 proc. z 5,33 proc.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)