Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty odrabia wczorajsze straty

0
Podziel się:

Dotychczasowe notowania na rynku złotego przynoszą dziś lekkie umocnienie krajowej waluty. Jak na razie jego skala, względem wielkości przeceny złotego z dwóch poprzednich dni sugeruje, że mamy jak na razie do czynienia jedynie z niewielką korektą.

Dotychczasowe notowania na rynku złotego przynoszą dziś lekkie umocnienie krajowej waluty. Jak na razie jego skala, względem wielkości przeceny złotego z dwóch poprzednich dni sugeruje, że mamy jak na razie do czynienia jedynie z niewielką korektą. *
Sprzyja jej krótkoterminowe wyprzedanie techniczne złotego, ale również uspokojenie sytuacji na dolarze na rynku międzynarodowym (przestał się umacniać) oraz na rynku towarowym, który zaczyna powoli odrabiać wczorajsze straty (co nie szło w parze z osłabieniem dolara i stąd jego wczorajsze umocnienie, które przeceniło złotego).
*
USD/PLN

Aktualna sytuacja na dolarze względem złotego jest bardzo ciekawa. Skala dzisiejszej korekty względem wzrostu z od piątku nie jest może zbyt duża, ale posiadacze dolara mogą mieć inny problem. Otóż maksima tego wzrostu wypadły w rejonie 3,08 - 3,0850, czyli niemal dokładnie zrealizowały zasięg wynikający z tygodniowej formacji podwójnego dna (przełamanie poziomu sygnalnego przy 3,0325). Co więcej, przy cenie 3,09 jest już poważny opór w postaci przełamanych niedawno minimów ze stycznia. Aktualne podejście pod ich poziom może tu zatem sugerować utworzenie jedynie ruchu powrotnego. Można więc powiedzieć, że krótkim terminie nadal popyt ma przewagę i tutaj wsparciem będzie zakres 2,9850 - 3,0325, natomiast z perspektywy około miesiąca to posiadacze złotego wciąż mają więcej do powiedzenia i póki nie uda się popytowi wyprowadzić cen powyżej przełamanej bariery w strefie 3,09 - 3,11, nic się w tym względzie nie zmieni.

*EUR/PLN *Skala korekty jest nieco większa na eurozłotym, ale tutaj z kolei osłabienie złotego w ostatnich dwóch dniach było bardzo silne. Obecnie podaż testuje okolice wczorajszej luki hossy, której początek wypada w rejonie 3,8950. Można zakładać, że jeśli zostanie ona zamknięta, wówczas powinniśmy zobaczyć umocnienie złotego w stronę kolejnego poziomu o charakterze popytowym, czyli w rejonie 3,85 - 3,86. Głównym oporem cały czas pozostaje poziom 4,00 i jego przekroczenie miałoby już poważne implikacje średnioterminowe, bowiem sygnalizowałoby zakończenie ruchu powrotnego do 2-letniej linii bessy i zmianę trendu.
* PLN BASKET *Cofnięcie po piątkowym i wczorajszym wyskoku widać także na koszyku względem krajowej waluty. Udało się kupującym dotrzeć do okolic 3,52, gdzie znajduje się 50% zniesienie ostatniej, kwietniowej fali spadkowej. Warto jednak zauważyć, że o krótkoterminowej poprawie sytuacji posiadaczy złotego będzie można mówić po zamknięciu wczorajszej luki hossy, której początek znajduje się w rejonie 3,46. Wówczas otwarta zostałaby droga w kierunku niżej znajdujących się poziomów o charakterze popytowym w rejonie 3,44 oraz 3,39 - 3,40. Jeśli chodzi o opory, to obecnie najbliższym są okolice 3,52 - 3,53, natomiast wyżej podaży można się spodziewać w rejonie 3,57 - 3,60.

*GBP/PLN *Dzisiejsze umocnienie krajowej waluty ciekawie wygląda z technicznego punktu widzenia na parze funta względem złotego. Udało się bykom przełamać wczoraj poziom rocznej linii bessy. Sygnał kupna potwierdzony został także utworzeniem luki hossy. Dzisiejsze umocnienie złotego można więc traktować jako ruch powrotny po wybiciu. Jak na razie jesteśmy świadkami zejścia cen w rejon 5,73, czyli okolic zakresu wczorajszej luki. Jeśli udałoby się wsparcie w zakresie 5,72 - 5,73 wybronić, a popyt ponownie by zaatakował, wówczas sygnał kupna brytyjskiej waluty jedynie uległby potwierdzeniu. O trwalszej poprawie kondycji posiadaczy krajowej waluty można by mówić w przypadku zejścia pod poziom 5,70, co byłoby tożsame z zamknięciem wczorajszej luki, jak również z powrotem pod przełamaną linię bessy.

*CHF/PLN *Cofnięcie obserwujemy obecnie również na franku do złotego. Nie udało się kupującym trwale przekroczyć zakresu oporu przy 2,53 - 2,54, czyli 61,8% zniesienia fali spadkowej listopad - luty oraz maksimów z początku kwietnia. Wyraźny odwrót z tych okolic sugeruje, że popyt ma w tym rejonie spore kłopoty, a zatem od jego przełamania należałoby uzależniać kondycję rynku w średnim terminie. Obecnie najbliższym wsparciem jest rejon 2,5150, gdzie znajduje się początek wczorajszej luki hossy. Jest on obecnie właśnie testowany. Zejście poniżej tej bariery winno się przełożyć na spadek kursy w stronę kolejnego wsparcia przy cenie 2,49.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)