Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty stabilny, spodziewana konsolidacja

0
Podziel się:

Złoty na wtorkowym otwarciu pozostał stabilny osiągając kurs 3,7230 za dolara i 4,410 za euro. Po ostatnim umocnieniu rynek oczekuje konsolidacji

. Rentowność obligacji lekko wzrosła.

Polska waluta osiągnęła poziom 4,3 proc. po mocnej stronie parytetu wobec 4,4 proc. w poniedziałek na zamknięciu.

"Spodziewamy się konsolidacji w ciągu dnia. Po wczorajszym umocnieniu nastąpi uspokojenie kursu na poziomie 3,5-4,5 proc. po mocnej stronie parytetu" - powiedział PAP Andrzej Krzemiński, dealer BPH PBK.

Nominalnie złoty osłabił się o 0,6 gr wobec dolara i o 0,5 gr wobec euro w porównaniu z poniedziałkowym zamknięciem.

"Po okresie konsolidacji, jeżeli będą napływały zachęcające informacje dla polskiej gospodarki ze strony ministra Raczko i Hausnera, to złoty powinien się dalej umacniać" - dodał Krzemiński.

Za euro we wtorek rano płacono 1,1845 dolara.

Na rynku obligacji we wtorek spadła cena polskich papierów.

"Nastąpił spadek cen na obligacjach denominowanych w euro. Kontrakty na obligacje niemieckie spadły ze 120 euro na 119 euro. Optymizm zaczyna po trochu uciekać z rynku. Widać jednak, że nasz rynek jest w miarę silny, bo spadki były mniejsze" - powiedział PAP Maciej Nowakowski, dealer rynku obligacji BPH PBK.

Rentowność obligacji dwuletnich OK0405 wzrosła do 4,76 proc. do 4,74 proc. w poniedziałek na zamknięciu, pięcioletnich PS0608 wzrosła do do 4,87 proc. 4,84 proc., a dziesięcioletnich DS1013 do 4,98 proc. z 4,97 proc.

"W ciągu dnia nic się nie powinno wydarzyć, chyba że nastąpią zmiany za granicą. Rynek czeka na dane o produkcji przemysłowej, jeśli będą lepsze niż oczekiwania, to rentowność obligacji wzrośnie" - dodał Nowakowski.

We wtorek GUS poda dane o dynamice i wskaźniku cen produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej w maju. Ankietowani przez PAP ekonomiści spodziewają się wzrostu produkcji przemysłowej w maju o 9 proc. w ujęciu rocznym, chociaż oczekują jej miesięcznego spadku o 0,86 proc.

Prognozy analityków pytanych przez PAP pokazują, że ceny produkcji przemysłowej w skali rocznej w maju wzrosną o 2,62 proc.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)