Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty wrócił do łask?

0
Podziel się:

W piątek wieczorem doszło do istotnego umocnienia złotego, który po porannym osłabieniu wrócił z poziomu 3,6 do 2,2% odchylenia od parytetu.

PLN otwiera się w granicach +2,3% proc. odchylenia od parytetu.

Wsparcie +2,3; +2,0; +1,4/1,5% (silne pivot), opór 2,5; 3,0; 3,5%.

Zamknięcie poniżej 3,0% zarysowało bardzo negatywną świecę odwrotu, która może sugerować ukształtowanie lokalnego maksimum (tydzień wcześniej również mieliśmy do czynienia z podobną sytuacją, jednakże formacja okazała się fałszywa) i rozpoczęcie sekwencji korygującej ostatnie wzrosty w kierunku 1,5%. Potencjalny zakres wahań w dniu dzisiejszym +1,5-3,0%. Obserwujemy reakcje na 2,0% jako pivot w dniu dzisiejszym.
Rekomendacja:
Short 2,5%+2,8%, Target 2,0 %, Stop Loss 3,2%.

W piątek na rynek napłynęły informacje o potencjalnym poparciu dla planu Hausnera przez ugrupowanie R. Jagielinskiego. W przypadku zachowania dyscypliny partyjnej i poparcia planktonu parlamentarnego Miller może uzyskać niezbędne poparcie dla przepchnięcia planu przez parlament. Niezależnie od tego, jak oceniać plan w obecnej wersji perspektywę wprowadzenia planu w życie po histerycznej wyprzedaży powinna podziałać na rynek jak balsam na ranę.

PO po buńczucznych wypowiedziach również rozpoczęło rozmowy z SLD na temat wdrożenia planu, co daje szanse na uzyskanie jej poparcia bez realizacji radykalnych zadań wprowadzenia podatków 3x15%. Chwilowo perspektywa konsensusu politycznego może pomóc złotemu. Wydaje się jednak, że jest zbyt wcześnie dla rynku aby budować znaczące długie pozycje w złotym. Prace na planem Hausnera będą kilkumiesięcznym procesem. Rynek z uwagą będzie śledził prace parlamentarne odpowiednio dostosowując kurs złotego do zaistniałej sytuacji.

Dziś odbędzie się przetarg bonów skarbowych, który będzie barometrem nastrojów inwestorów po zeszłotygodniowej burzy. MF zaoferuje na aukcji 1,0 mld w 52 tygodniowych bonach. Na rynek napłyną również dane o cenach żywności z pierwszej dekady stycznia.

USDPLN (3,8050) - kurs dotarł do poziomu 3,89 w piątek realizując nasze wszystkie najśmielsze targety. Na wykresie USDPLN jak i odchylenia zarysowana jest negatywna świeca odwrotu sugerującą możliwość utrzymywania się presji spadkowej na kursie. Kurs jest wsparty na 3,79/80 dalej 3,76. Opór znajduje się na 3,83 (pivot), 3,86. Potencjalny zakres wahań 3,83 -3,78.
Rekomendacja:
Short 3,83, Target 3,79, Stop Loss 3,8450.

EURPLN (4,84) - również kurs silnie odrzucony z 4,89/90. Kurs wsparty jest na poziomie 4,84 (przebity opór luki) i 4,82. Opór znajduje się na wysokości 4,85 oraz 4,88/4,89. Potencjalny zakres wahań 4,82-4,86.
Sytuacja na wykresie jest bardzo niejednoznaczna gdyż krótkoterminowe wskazania kłócą się ze wskazaniami średnioterminowymi. Wydaje się, że wobec presji na odchyleniu i dalszym prawdopodobnym wzrostom EURUSD lepiej jest obecnie grac na słabość USDPLN.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)