Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Preferencje dla przedsiębiorców

0
Podziel się:

Rozporządzenie zawiera wykaz powiatów (gmin) zagrożonych strukturalną recesją i degradacją społeczną, w których przedsiębiorcy mają prawo do preferencyjnych zasad opodatkowania oraz innych udogodnień finansowych.

22 maja br. w Dzienniku Ustaw Nr 62 poz. 560 ukazało się nowe rozporządzenie w sprawie określenia powiatów (gmin) zagrożonych strukturalną recesją i degradacją społeczną, w których stosuje się szczególne instrumenty ekonomiczno-finansowe i inne preferencje. Nowe rozporządzenie wchodzi w życie 6 czerwca br., traci moc dotychczas obowiązujące( z dnia 23 stycznia 2001 r.)

Rozporządzenie zawiera wykaz powiatów (gmin) zagrożonych strukturalną recesją i degradacją społeczną, w których przedsiębiorcy mają prawo do preferencyjnych zasad opodatkowania oraz innych udogodnień finansowych.

W 2002 roku uznano za zagrożone 49 powiatów, o 10 więcej niż w roku ubiegłym. Z inicjatywy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej za zagrożone recesją strukturalną uznano dodatkowo powiaty: łęczycki, oświęcimski, brzeziński, krapkowicki, lubaczowski, tarnobrzeski, bielski, cieszyński, buski oraz staszowski.

Prowadząc działalność w zamieszczonych w wykazie powiatach można skorzystać z preferencji podatkowych oraz innych ulg przewidzianych w ustawach: o podatku dochodowym od osób fizycznych, o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, o podatku dochodowym od osób prawnych.

Oto niektóre z form pomocy:
° preferencyjne zasady opodatkowania podmiotów gospodarczych, które wciąż mogą rozliczać się na zasadzie karty podatkowej,
° możliwość zastosowania wyższych stawek amortyzacyjnych przez osoby fizyczne i prawne prowadzące działalność gospodarczą i korzystające z określonych środków trwałych,
° ulga z tytułu szkolenia uczniów dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą,
° oraz opisywana w 10 numerze Money.firmy 'ulga za absolwenta', czyli zwrot składek na ubezpieczenie rentowe i wypadkowe z tytułu zatrudnienia absolwenta.

przedsiębiorcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)