(2) Piłka ręczna - ME - Polska pokonała Szwecję!

0

piłka ręczna - ME - Polska - Szwecja

Polska pokonała Szwecję 35:25 (15:12) w meczu drugiej rundy mistrzostw Europy w piłce ręcznej, które rozgrywane są w Danii.
Początek spotkania w wykonaniu Polaków nie należał do najlepszych. Po trzech minutach "Biało-czerwoni" przegrywali 0:3, a po chwili 1:5. W końcu zaczęli odrabiać straty i w 23. minucie spotkania był remis 11:11. W 27. minucie Polacy po raz pierwszy objęli prowadzenie i do przerwy prowadzili 15:12.
W drugiej połowie podopieczni Michaela Bieglera kontrolowali spotkanie przez całe pół godziny. Po 10 minutach Polacy prowadzili już ośmioma golami. Największą przewagę "Biało-czerwoni" mieli w 55. minucie, kiedy prowadzili 32:18. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 35:25.
Na najlepszego zawodnika spotkania został wybrany bramkarz reprezentacji Polski - Piotr Wyszomirski, który popisał się 53-procentową skutecznością.
Polacy mają sześć punktów, podobnie jak Chorwaci, i jutro z tą drużyną zagrają o awans do półfinału turnieju.