Małysz trzeci w Lillehammer

0

W drugim w tym sezonie konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich Adam Małysz stanął na podium. Czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli zajął trzecie miejsce w norweskim Lillehammer, dokąd zawody zostały przeniesione z Trondheim.
Adam Małysz po pierwszej serii zajmował czwarte miejsce ze skokiem na odległość 127,5 m. W drugiej serii skoczył siedem metrów dalej, ale awansował o jedno miejsce. Bezkonkurencyjny bowiem okazał się zdobywca Pucharu Świata w zeszłym sezonie Austriak Gregor Schlierenzauer, który po skoku na odległość 141 metrów awansował z szóstego na pierwsze miejsce.
Drugie miejsce zajął inny austriacki skoczek Thomas Morgenstern, który prowadził po pierwszej serii. Mistrz świata w drugiej serii nie zdołał jednak pokonać Schlierenzauera, skacząc 134 metry.
W drugiej serii skakało czterech Polaków. Kamil Stoch skoczył 126,5 m i spadł z 11. na 20. miejsce. Tuż za nim uplasował się Krzysztof Miętus (128 m), a 27. był Marcin Bachleda (124,5 m). Po pierwszej serii odpadł Łukasz Rutkowski.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Adam Małysz zajmuje ósme miejsce, co oznacza, że nie musi się kwalifikować do następnego konkursu. Prowadzi Norweg Bjoern Einar Romoeren, a Schlierenzauer jest drugi.