Piłka nożna - Ekstraklasa - Ruch wygrywa z Widzewem

0

piłka nożna - Ekstraklasa - Ruch Chorzów - Widzew Łódź

Ruch Chorzów wygrał 2:1 (1:0) z Widzewem Łódź w rozegranym w piątek meczu 24. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.
"Niebiescy" prowadzili od 30. minuty, kiedy Filip Starzyński wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul bramkarza Widzewa Patryka Wolańskiego na Jakubie Kowalskim.
Pięć minut po wznowieniu gry Grzegorz Kuświk celnie główkował po dośrodkowaniu Macieja Jankowskiego i Ruch prowadził 2:0.
Od 71. minuty chorzowianie grali w dziesiątkę - drugą żółtą kartkę otrzymał Jakub Kowalski. Osłabienie Ruchu wykorzystali goście - w 80. minucie Mateusz Cetnarski zdobył dla łodzian kontaktowego gola, po doskonałej akcji i podaniu Velijko Batrovićia. Widzewowi nie udało się jednak wyrównać i gospodarze wygrali 2:1.
Po wygranej z Widzewem Ruch zajmuje 3. miejsce w tabeli, chorzowianie mają 41 punktów. Widzew pozostaje na ostatniej, 16. pozycji, z dorobkiem 16 pkt.
W piątek odbędzie się jeszcze jeden mecz 24. kolejki, Lechia Gdańsk zmierzy się z Wisłą Kraków.