Piłka nożna - Ekstraklasa: pewne zwycięstwo Widzewa z Jagiellonią

0

Piłka nożna - Ekstraklasa - Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

W pierwszym sobotnim meczu 25. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Widzew Łódź pokonał Jagiellonię Białystok 3:0 (1:0).
Prowadzenie dla gospodarzy już w 3. minucie gry uzyskał Princewill Okachi - po strzale nigeryjskiego pomocnika łodzian piłka odbiła się od jednego z graczy gości i zmyliła bramkarza.
W 61. minucie Mariusz Stępiński wykorzystał świetne zgranie piłki Thomasa Phibela i z bliska uzyskał druga bramkę dla Widzewa. Trzeci gol padł w 74. minucie - Łukasz Broź wbiegł w pole karne Jagiellonii i strzałem z ostrego kąta nie dał Jakubowi Słowikowi szans na skuteczna interwencję.
Po wygranej z Jagiellonią Widzew ma 31 punktów i zajmuje - przed rozegraniem wszystkich meczów tej kolejki - 9. miejsce w tabeli ekstraklasy. Jagiellonia ma w dorobku 33 punkty i pozostaje na 8. pozycji.