Piłka nożna - Niemcy: Bayern lepszy od Borussii w szlagierze Bundesligi

0

piłka nożna - Bundesliga - XIII kolejka - Bayern Monachium - Borussia Dortmund

Bayern Monachium wygrał z Borussią Dortmund 3:0 (0:0) w szlagierowym meczu 13. kolejki piłkarskiej ligi niemieckiej. Pierwszego gola na stadionie w Dortmundzie strzelił w 67. minucie były zawodnik gospodarzy, Mario Goetze. Niemiec wykończył akcję Philippa Lahma i Thomasa Muellera. Gola na 2:0 zdobył w 85. minucie Arjen Robben, a minutę później wynik meczu ustalił Thomas Mueller.
Całe spotkanie w barwach Borussii rozegrał Robert Lewandowski. Jakub Błaszczykowski grał przez 71 minut, a w 79. minucie po raz pierwszy w tym sezonie na boisku pojawił się Łukasz Piszczek.
Bayern Monachium ma na koncie 35 punktów i ma 4 punkty przewagi nad Bayerem Leverkusen, który wygrał na wyjeździe z Hertą Berlin 3:0. Borussia jest trzecia z dorobkiem 28 punktów.