Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Najwyżej od sześciu tygodni

0
Podziel się:

Obroty na całym rynku wzrosły ponad dwukrotnie – były też najwyższe od 17 września. WIG20 zakończył natomiast sesję na poziomie najwyższym od sześciu tygodni./ BM BPHPBK /

Kolejna mocna sesja. Dzisiaj indeks zanotował już piąty z rzędu wzrost. Dosyć dobre zamknięcie w USA oraz wyraźne wzrosty na rynkach Eurolandu, zaowocowały silnym otwarciem na naszym rynku. WIG20 na początek wzrósł o 1,3%, do 1107 pkt. Po krótkim zawahaniu rynek ruszył wyraźnie do góry – do poziomu dziennych maksimów z 11 i 17 września (1115 pkt). Tutaj rynek wszedł w blisko dwugodzinną stabilizację. Atmosfera na rynkach zachodnioeuropejskich była jednak na tyle dobra (wzrosty dochodziły do 6%), że wrześniowe maksima zostały pokonane. Euforii jednak nie było i indeks po kilku punktowym wzroście (maksimum na 1126 pkt) zaczął powoli opadać. Ostatnia godzina to kolejna stabilizacja, tym razem na poziomie 1122 pkt. Obrazu rynku nie zmieniły, publikowane w trakcie fiksingu zamknięcia, dane dotyczące inflacji – w ujęciu rocznym wzrosła z 1,2% do 1,3%.
Podobnie jak na poprzednich sesjach tak i dzisiaj motorem wzrostów były największe spółki. Od samego początku mocno zwyżkowało Pekao, TPSA i Prokom. Z czasem znacząco poprawiły się też BZ WBK i Agora. Obroty na całym rynku wzrosły ponad dwukrotnie – były też najwyższe od 17 września. WIG20 zakończył natomiast sesję na poziomie najwyższym od sześciu tygodni.

Na wykresie uformowała się dzisiaj wysoka biała świeca a indeks otworzył drugą w tej fali lukę hossy. Górne ograniczenie tej luki (1105 pkt) jest obecnie najistotniejszym krótkoterminowym wsparciem dla indeksu. Poprawił się układ średnioterminowych wskaźników technicznych – MACD przeciął dzisiaj poziom zerowy. W perspektywie kilku sesji rynek powinien kontynuować wzrosty. Do poziomu 1170 pkt (maksimum z drugiej połowy sierpnia) indeks nie ma poważnych oporów. Całkiem jednak możliwe, że ruch do tego poziomu zostanie poprzedzony niewielkim osłabieniem. Prawdopodobieństwo takiego osłabienia zwiększa zachowanie szybkich wskaźników – duża część z nich znajduje się już w strefach wykupienia. W takiej sytuacji jednak skutecznym wsparciem powinien być poziom 1105 pkt.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)