Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PLL LOT oferuje płatne staże najlepszym uczestnikom konkursu o lotnictwie

1
Podziel się:

Polskie Linie Lotnicze LOT przedłużają do 15 listopada 2020 r. termin składania prac w pierwszej edycji konkursu na pracę dyplomową z zakresu lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo. Konkurs jest skierowany do absolwentów wszystkich uczelni studiów I i II stopnia. Najlepszych uczestników konkursu PLL LOT zaprosi do siebie na płatne staże, podała spółka.

PLL LOT oferuje płatne staże najlepszym uczestnikom konkursu o lotnictwie

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z 12 najstarszych linii lotniczych na świecie - z tej okazji zorganizowano pierwszą edycję konkursu na pracę dyplomową z zakresu lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo.

"Co roku swoje prace dyplomowe broni prawie 400 tysięcy studentów różnych kierunków. Wierzymy, że w młodych ludziach drzemie ogromny potencjał do rozwoju i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań dla całej branży lotniczej. Analizując potrzeby studentów znajdujących się u progu najważniejszych życiowych decyzji, chcemy zainspirować ich do poznawania lotnictwa. Najlepszych uczestników konkursu zaprosimy do siebie na płatne staże, które - jak pokazuje nasze doświadczenie - często są początkiem błyskotliwych karier w LOT" - powiedział członek zarządu ds. handlowych PLL LOT Michał Fijoł, cytowany w komunikacie.

W konkursie mogą wziąć udział studenci studiów I lub/i II stopnia uczelni zarówno publicznych, jak i niepublicznych na terenie Polski, którzy obronili pracę dyplomową w roku akademickim 2019/2020. Praca konkursowa musi dotyczyć lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo. Konkurs jest prowadzony w dwóch kategoriach: na pracę licencjacką lub inżynierską oraz na pracę magisterską. Zgłaszane prace mogą być napisane w języku polskim i angielskim, podano w materiale.

"Zagadnienia, do zbadania których zaproszono uczestników konkursu to między innymi: determinanty i źródła konkurencyjności linii lotniczych, modele biznesowe linii lotniczych, nowoczesne technologie w sektorze lotniczym, sektor lotniczy a konkurencyjność gospodarki narodowej, wykorzystanie Big Data i zaawansowanej analityki w optymalizacji procesów biznesowych w sektorze usług lotniczych, nowoczesne metody kształcenia załóg lotniczych, rola transportu w rozwoju turystyki, aspekty finansowe transportu lotnicze, prawno-organizacyjne uwarunkowania rozwoju lotnictwa. Oznacza to, że do udziału w konkursie mogą przystąpić studenci kierunków nie tylko technicznych, ale także m.in.: turystycznych, marketingowych oraz socjologicznych" - czytamy dalej.

Jury ogłosi trzech zwycięzców w dwóch kategoriach na przełomie 2020/2021 r.

Partnerem merytorycznym LOT-u przy organizacji konkursu jest Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej, jednego z najprężniej działających ośrodków naukowo-badawczych w regionie. Do kapituły konkursowej zaproszono przedstawicieli 20 najważniejszych uczelni w kraju, w tym m.in.: Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Politechniki Rzeszowskiej.

Polskie Linie Lotnicze LOT miały ponad 10 mln pasażerów w 2019 r. Przychody ze sprzedaży w 2019 r. wzrosły o ponad 1 mld zł r/r do 7,37 mld zł. Jedynym udziałowcem PLL LOT jest Polska Grupa Lotnicza.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
oprosze
4 lata temu
moze pilotów do Condora szukają???Niemiec,płakał jak sprzedawał;-)))