Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Elektrim nie zgadza się na podpisanie porozumienia w sprawie PAK

0
Podziel się:

Zarząd Elektrimu podtrzymał stanowisko, że podpisanie porozumienia w sprawie PAK w kształcie zaproponowanym przez Ministerstwo Skarbu Państwa jest nie do przyjęcia

- poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa spółki Ewa Bojar.

Elektrim otrzymał w czwartek pismo od MSP, w którym resort skarbu zaproponował, żeby najpierw podpisać porozumienie w sprawie przedłużenia inwestycji Pątnów II, a później negocjować ewentualny zakup przez Elektrim 50 proc. akcji PAK oraz dwóch kopalni węgla w Adamowie i Koninie. Elektrim chciał przedłużyć o 12 miesięcy termin oddania inwestycji Pątnów II, którą zobowiązał się zakończyć do marca 2005 roku, jednak spłaty obligatariuszy powodują, że nie może zdobyć finansowania.

Chciał też, żeby zgoda na przedłużenie terminu była powiązana z jednoczesną zgodą MSP na wcześniejsze odkupienie przez Elektrim akcji PAK i kopalni węgla. W zamian Elektrim był gotów zaakceptować zmiany w statucie PAK, mające na celu zabezpieczenie interesów Skarbu Państwa.

Na czwartkowej konferencji prasowej wiceminister skarbu Tadeusz Soroka poinformował, że resort skarbu jest zainteresowany sprzedażą akcji PAK i dwóch kopalni, ale najpierw konieczne jest uzgodnienie porozumienia w sprawie kontynuowania budowy Pątnowa.

MSP zaproponowało Elektrimowi podpisanie porozumienia w sprawie PAK do poniedziałku 13 października.

"W ocenie zarządu Elektrimu zaprezentowanej zarówno w bezpośredniej korespondencji z MSP, jak również na konferencji prasowej 7 października podpisanie porozumienia w kształcie proponowanym przez resort jest nie do przyjęcia" - poinformowała Bojar.

Na początku lipca Elektrim zwrócił się do MSP o przesunięcie terminu oddania Pątnowa II z końca marca 2005 roku na koniec grudnia 2005 roku. Zgoda taka wymagała jednak zmiany umowy prywatyzacyjnej ZE PAK.

Przesunięcie terminu oddania inwestycji Pątnów II pozwoliłoby Elektrimowi spokojnie myśleć o znalezieniu koniecznego finansowania inwestycji, która obecnie jest zawieszona z powodu kłopotów finansowych giełdowej spółki.

Pod koniec sierpnia Elektrim złożył w Ministerstwie Skarbu Państwa pismo zawierające oświadczenie, w którym uchylił się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego przez spółkę, zawartego w umowie prywatyzacyjnej ZE PAK.

Elektrim ma 38 proc. akcji PAK, 50 proc. należy do MSP, pozostałe są w rękach pracowników.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)