Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

590 GOLD BUG TROPHY. Wyjątkowy hackathon w ramach Kongresu 590

0
Podziel się:

Prywatność i bezpieczeństwo w sieci, ochrona przed cyberterroryzmem, zagrożenia wynikające z nieetycznych działań przedsiębiorstw – to temat hackathonu "590 GOLD BUG TROPHY" w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis. Wydarzenie zostało włączone w program Kongresu 590, którego czwarta edycja odbędzie się 7-8 października w Jesionce k. Rzeszowa.

590 GOLD BUG TROPHY. Wyjątkowy hackathon w ramach Kongresu 590
(Fotolia)

„W dobie, kiedy dane stały się cennym towarem, a nasza aktywność w sieci jest obserwowana i profilowana po to by przewidzieć i wpłynąć na nasze zachowania, możliwość decydowania o sobie nabiera nowego znaczenia. Dane nie znają granic, ale to nie znaczy, że my nie powinniśmy móc decydować, gdzie i kiedy te granice postawić” - podkreślają organizatorzy hackathonu.

W konkursie mogą wziąć udział programiści i specjaliści z innych dziedzin chcący przedstawić swoje pomysły na rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo w sieci i umożliwiające odpowiednią ochronę danych. Zawody potrwają 36 godzin. Relacja z hackathonu pojawi się na telebimach na Kongresie 590, a finaliści przedstawią swoje projekty na sali plenarnej. W jury zasiądą przedstawiciele biznesu i administracji, którzy ocenią rozwiązania uczestników ale też doradzą im w obszarze merytorycznym i wdrożeniowym. Dla najlepszych przewidziano także nagrody pieniężne – główną, wynoszącą 30 000 złotych oraz dwa wyróżnienia po 10 000 złotych każde.

- Mówi się, że dane to ropa nowej gospodarki. Jeśli chcemy jako państwo owocnie uczestniczyć w czwartej rewolucji przemysłowej, musimy wyjątkowo dużo uwagi poświęcić gromadzeniu i ochronie danych. Mamy ambicje, by Kongres 590 reagował na wydarzenia i wytyczał kierunki, z przyjemnością więc wzbogacamy tegoroczny program o ten wyjątkowy hackathon – mówi Łukasz Oprawski, prezes Kongresu 590.

Organizatorzy konkursu chcą także uczcić pamięć wybitnych polskich kryptologów: Jana Kowalewskiego, który złamał sowieckie szyfry podczas wojny polsko-bolszewickiej a także pogromców niemieckiej Enigmy Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego. Zostali oni patronami wydarzenia.

Rejestracja i więcej informacji: https://hackathon.kongres590.pl

Przypomnimy, że czwarta edycja Kongresu 590 odbędzie się 7-8 października w Jesionce k. Rzeszowa. Spotkanie jest unikalnym forum wymiany doświadczeń, idei i argumentów pomiędzy przedstawicielami biznesu, świata nauki, polityki i administracji. To miejsce, gdzie o przyszłości rozmawiają innowatorzy, twórcy kultury i liderzy opinii. O wyjątkowości Kongresu stanowi m.in. fakt, że patronują mu i wspierają najważniejsze instytucje państwa polskiego, z Prezydentem RP i Prezesem Rady Ministrów na czele.

Uczestnicy tegorocznej edycji wspólnie zastanowią się, jak rozwijać strategię gospodarczą Polski w dobie globalnej zmiany. Unikalnym uzupełnieniem ponad 100 paneli poświęconych m.in. przemysłowi, rynkom finansowym, energetyce i infrastrukturze, nauce i innowacjom czy międzypokoleniowej solidarności społecznej będzie organizowany po raz pierwszy cykl warsztatów. W tym roku partnerami strategicznymi Kongresu 590 są Bank Gospodarstwa Krajowego, Grupa Cedrob, Google, KGHM Polska Miedź, PKN Orlen, PKO Bank Polski oraz Grupa PKP. Wejściówki na Kongres a także miejsca hotelowe można zarezerwować za pomocą specjalnej platformy.

Więcej informacji: https://www.kongres590.pl/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)