Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Materiał sponsorowany przez HRlink Materiał sponsorowany przez HRlink

7 kroków do szybkiego sourcingu

Podziel się:

Pracownik potrzebny od zaraz? W dynamicznym świecie biznesu potrzeba zapełnienia wakatów jest coraz pilniejsza. Jak szybko znaleźć odpowiedniego kandydata na dane stanowisko? Zrób to w 7 prostych krokach i w krótkim czasie ciesz się nowym pracownikiem.

7 kroków do szybkiego sourcingu
(materiały partnera)

W nowoczesnych organizacjach nie ma czasu na żmudne procesy rekrutacyjne. Szukanie pracowników jest coraz większym wyzwaniem, a w niektórych branżach staje się wręcz wyścigiem. Na to, kto pierwszy trafi do idealnego kandydata i zatrudni go w swojej firmie, wpływa kilka ważnych czynników. Tłumaczmy, jak w 7 krokach szybko trafić do odpowiedniej osoby na dane stanowisko.

Pośpiech nienajlepszym doradcą w rekrutacji

W wielu procesach rekrutacyjnych nowy pracownik potrzebny jest od zaraz. Sporo firm nie może sobie pozwolić na przestój na stanowisku, a istnieją sytuacje, w których rozstajemy się z danym pracownikiem z dnia na dzień. Wtedy rolą rekrutera jest szybkie obsadzenie wolnego wakatu. Niestety, presja czasu bywa zgubna.

– Zatrudnienie nieodpowiedniego kandydata, który nie pasuje do organizacji lub nie posiada odpowiednich kwalifikacji, może przynieść odwrotny do zamierzonego skutek. Czas poświęcony na onboarding kogoś, kto po okresie próbnym nie zostanie w organizacji, lepiej poświęcić na planowanie skuteczniejszych procesów rekrutacyjnych, które zagwarantują dotarcie do odpowiednich kandydatów, którzy zostaną w firmie na dłużej – tłumaczy Adam Piwek, ekspert marki pracodawcy w HRlink i Goldenline.

Szybsza rekrutacja w 7 krokach

Jak więc znaleźć idealnego kandydata w krótkim czasie? Warto postawić na działania usprawniające rekrutacje:

1. Wyszukiwarka kandydatów

A gdyby tak rekruter mógł wybierać spośród grona kandydatów o idealnym profilu? Wtedy szukanie nowego pracownika byłoby o wiele prostsze i… dużo szybsze. W tym celu warto wykorzystać wyszukiwarkę kandydatów Goldenline i dotrzeć do osób, których kwalifikacje i umiejętności świetnie wpisują się w oferowane stanowisko.

2. Chwytliwe ogłoszenie o pracę

Dzisiejsi kandydaci mają w czym wybierać. W szybkim dotarciu do potencjalnych pracowników na pewno pomoże chwytliwe ogłoszenie o pracę, które nie tylko zaciekawi odbiorcę, ale na wstępie przekaże mu konkretne informacje na temat zatrudnienia. Widełki wynagrodzenia, forma zatrudnienia, oferowane benefity pozapłacowe, struktura funkcjonowania firmy – to właśnie na to zwracają uwagę kandydaci. Podaj to w swoim ogłoszeniu, a szybciej pozyskasz konkretnych kandydatów, którzy akceptują podane w treści oferty warunki.

3. Multiposting ogłoszeń

Jedno ogłoszenie w wielu miejscach? Jeżeli zależy Ci na krótkiej rekrutacji, to wręcz musisz to zrobić. Różni ludzie szukają pracy w różnych miejscach, a mulitposting ogłoszeń zapewnia dotarcie do każdego z nich.

4. Social Media

Nowoczesne życie toczy się w Social Mediach, zarówno towarzysko jak i zawodowo warto być tam na bieżąco. Kto wie, może twój idealny kandydat właśnie tam szuka nowego zatrudnienia? Udostępnij ogłoszenie w mediach społecznościowych, to na pewno zwiększy jego zasięgi.

5. Polecenia pracownicze

Oprócz planowanych działań rekrutacyjnych w sieci warto postawić na polecenia pracownicze. Jeżeli obecni zatrudnieni cenią sobie współpracę w firmie, to zapewne z chęcią polecą kogoś o odpowiednich kwalifikacjach na dane stanowisko.

6. Konkurencyjna oferta

Chcesz szybko zyskać eksperta? Musisz być lepszy niż konkurencja i zaoferować korzystniejsze warunki płacy i pracy. Sporządź ofertę, obok której trudno będzie przejść obojętnie, a w krótkim czasie pozyskasz nowego pracownika do organizacji.

7. Rekrutacja wewnętrzna

Może zamiast poszukiwań kandydatów z zewnątrz warto zastanowić się, czy ktoś z obecnych pracowników nie zasłużył na awans lub nie chciałby podjąć się nowych wyzwań zawodowych? Warto otworzyć się na obecnych pracowników i porozmawiać o dostępnych możliwościach rozwoju.

Kandydat potrzebny od zaraz

Chaotyczne poszukiwania kandydata do pracy wynikające z presji czasu nie będą efektywne. Bez względu na sytuację, która spowodowała wakat na danym stanowisku, warto postępować wedle określonych reguł i prowadzić uporządkowane procesy rekrutacyjne. Działanie według określonego planu przy pomocy narzędzi usprawniających poszukiwanie nowych pracowników, jak np. system ATS, gwarantuje skuteczniejsze i szybsze dotarcie do kandydatów, na których nam zależy.

Materiał sponsorowany przez HRlink

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl