Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dla kogo tańszy internet w TP SA?

0
Podziel się:

TP SA zapowiada utrzymanie cen dostępu do internetu na dotychczasowym poziomie, mimo podwyżki stawki VAT na te usługi dla użytkowników korporacyjnych. Utrzymanie cen netto dostępu do internetu na obecnym poziomie oznacza, że klienci zwolnieni z VAT mocą ustawy – czyli osoby fizyczne i instytucje edukacyjne i kulturalne – będą płacić realnie mniej./ ISB /

Utrzymanie cen dostępu do internetu na dotychczasowym poziomie, mimo podwyżki stawki VAT na te usługi dla użytkowników korporacyjnych, będzie kosztować Telekomunikację Polską SA (TP SA) kilkadziesiąt milionów złotych, podała TP SA w poniedziałek w komunikacie.

“Telekomunikacja Polska nie podniesie cen usług dostępu do internetu, chociaż ustawa o VAT sprawia, że firma poniesie wyższe koszty ich świadczenia” – podano w komunikacie.

Utrzymanie cen netto dostępu do internetu na obecnym poziomie oznacza, że klienci zwolnieni z VAT mocą ustawy – czyli osoby fizyczne i instytucje edukacyjne i kulturalne – będą płacić realnie mniej, bo obecna cena brutto zostanie pomniejszona o dotychczas pobierany podatek VAT w wysokości 7%, podała TP SA.

“Natomiast płatnicy VAT, czyli przede wszystkim firmy, po wejściu w życie ustawy będą obciążani 22-proc. stawką zamiast obecnych 7%” – czytamy dalej.

Telekom przyznał, że nowa ustawa o VAT – podpisana przez prezydenta w ub. piątek – zwiększa koszty świadczenia usług dostępowych.

“Skoro usługa jest zwolniona z VAT, to dostawca nie będzie mógł odliczać VAT od własnych wydatków. Szacujemy, że z tego tytułu koszty mogą wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt milionów zł rocznie” – głosi komunikat.

Jak podkreśla TP SA, nowe przepisy ustawy o VAT niejasno definiują, którzy klienci są zwolnieni z VAT, a którzy nie.

“Może to prowadzić do pomyłek lub nadużyć. Dlatego TP zamierza wystąpić o oficjalną interpretację do Ministerstwa Finansów” – napisała spółka.

internet
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)