Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

- zmiana czasu

0
Podziel się:

O godzinie 3-ej cofnęliśmy wskazówki zegara o godzinę do tyłu, na godzinę 2-ga. W ten sposób przeszliśmy z czasu letniego na zimowy. Do czasu letniego powrócimy jak zwykle w pierwszą niedzielę kwietnia przyszłego roku.

Bardziej skomplikowana jest ta operacja w Rosji, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. We wszystkich trzech krajach ze względu na ich rozległość trwa to wiele godzin, a ponadto w Kanadzie i w Stanach Zjednoczonych nie dotyczy niektórych obszarów.

Operacja przesunięcia wskazówek zegarów o godzinę do tyłu trwała w Rosji 10 godzin. Gdy w Moskwie była jeszcze godzina 6-ta wieczorem w sobotę, pierwsi przestawili zegary na czas zimowy mieszkańcy Półwyspu Kamczatka na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Ostatni wprowadzili czas zimowy mieszkańcy graniczącej z Polską enklawy Kaliningradzkiej, najdalej na zachód wysuniętej części Rosji.

W Kanadzie w ostatnią niedzielę października i w pierwszą niedzielę kwietnia wskazówki zegarów poruszają się bez zmian w leżących na wschód od 63-go stopnia długości zachodniej miejscowościach prowincji Quebec, w niewielkich północno-zachodnich częściach prowincji Ontario i Brytyjska Kolumbia oraz na wyspie Southampton.

W stanach Zjednoczonych i na terytoriach zależnych od Waszyngtonu takie wyjątki stanowią: stany Arizona i Hawaje, niektóre rejony stanu Indiana, Puerto Rico oraz Wyspy Dziewicze i archipelag Amerykańskie Samoa. Na tych terytoriach kanadyjskich i amerykańskich przez cały rok obowiązuje niezmiennie ten sam czas standardowy.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)