Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stabilizacja na rynku złotego

0
Podziel się:

Na krajowym rynku walutowym nastąpiła stabilizacja, która może być wstępem do nieco dłuższej konsolidacji notowań obu par lub niewielkiej korekty.

Na krajowym rynku walutowym nastąpiła stabilizacja, która może być wstępem do nieco dłuższej konsolidacji notowań obu par lub niewielkiej korekty.

Taki proces jest naturalną konsekwencją obserwowanej w ostatnich dniach przyśpieszonej aprecjacji złotego. Kurs EUR/PLN na zamknięciu sesji europejskiej osiągnął poziom 3,2700, a USD/PLN 2,0700.
Szanse na silniejsze korekcyjne osłabienie polskiej waluty, pojawi się dopiero jesienią, gdy RPP zakończy cykl podwyżek stóp procentowych oraz pojawi się szansa na trwalsze wzmocnienie dolara na świecie.

Czwartkowa sesja europejska upływała w oczekiwaniu na wystąpienie szefa FED Bena Bernanke i Sekretarza Skarbu w amerykańskim Senacie. Departament Pracy USA poinformował, że w minionym tygodniu liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych spadła aż o 58 tys. do 346 tys. Są to dane lepsze od prognoz, które mówiły o spadku do 397 tys. z 404 tys. przed tygodniem. Pomimo dobrych danych czyli najmniejszej liczby nowozarejestrowanych bezrobotnych od kwietnia kurs EUR/USD nie zareagował szczególnym wzrostem. Impuls do zwyżki euro pojawił się po gwałtownym spadku Freddi Mac i Fanni Mae, który wyniósł prawie 30%. W rezultacie kurs EUR/USD zwyżkował do poziomu 1,5800.

Zgodnie z oczekiwaniami analityków Bank Anglii i nie zmienił stóp procentowych, pozostawiając główną stopę na poziomie 5 procent. Ostatni raz BoE zmienił poziom stóp w kwietniu, obniżając je o 25 punktów bazowych. Wcześniej bank Wielkiej Brytanii obniżał koszt pieniądza w lutym br. i grudniu 2007 roku. Decyzja praktycznie nie miała wpływu na notowania pary GBPUSD. Funt, który od rana głównie traci notowany był pod koniec sesji europejskiej na poziomie 1,9770 do dolara.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)