Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd i Episkopat o trudnej sytuacji rodzin wielodzietnych

0
Podziel się:

Sytuacja rodzin wielodzietnych jest trudna,
a rodziny te są bardziej zagrożone biedą niż inne - uznały obie
strony czwartkowego spotkania Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu.

Sytuacja rodzin wielodzietnych jest trudna, a rodziny te są bardziej zagrożone biedą niż inne - uznały obie strony czwartkowego spotkania Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu.

Stronie kościelnej przewodniczył arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź, stronie rządowej wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna.

Jak poinformowała w czwartek PAP Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, uznano także, że tematyka rodzin - szczególnie wielodzietnych i ich sytuacji a także ułatwień dla kobiet, które chcą pogodzić pracę zawodową z opieką nad dzieckiem, powinna być przedmiotem dalszych uzgodnień. Kolejne spotkania mają odbyć się jesienią.

Podczas dyskusji pojawiły się m.in. propozycje zmian, które miałyby poprawić sytuację rodzin wielodzietnych. Chodzi m.in. o zapobieganie ich dalszemu ubożeniu i podniesienie wysokości zasiłku na dzieci.

Wicepremier Schetyna - jak poinformowano - stwierdził m.in., że niezbędna jest większa aktywność samorządów terytorialnych w przedsięwzięciach na rzecz rodziny i jej problemów.

Szef doradców premiera Michał Boni zapewnił natomiast, że "polityka wobec rodzin jest jedną z istotnych płaszczyzn programu +Solidarność pokoleń+". Zaznaczył też, że wkrótce rząd przyjmie wiele korzystnych rozwiązań dotyczących m.in. wydłużenia urlopów wychowawczych, ochrony przed zwolnieniem w tym okresie, możliwości pracy w niepełnym wymiarze, wykorzystania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych na tworzenie przyzakładowych żłobków i przedszkoli, finansowania z tego funduszu opieki nad dziećmi przebywającymi w tych placówkach oraz zwiększenia wysokości wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne osób przebywających na urlopach wychowawczych. (PAP)

pru/ malk/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)