Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Małgorzata Ślepowrońska została powołana na stanowisko prezesa UFG

2
Podziel się:

Rada Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) jednogłośnie podjęła uchwałę o powołaniu Małgorzaty Ślepowrońskiej, dotychczasowego członka zarządu tej instytucji, na stanowisko prezesa UFG, podał Fundusz. Rada podziękowała dotychczasowej prezes Elżbiecie Wanat Połeć za ogromny wkład w budowanie UFG i jego znaczenia dla rynku ubezpieczeniowego.

Małgorzata Ślepowrońska, prezes zarządu UFG
Małgorzata Ślepowrońska, prezes zarządu UFG (Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny)

"Małgorzata Ślepowrońska jest świetnym kandydatem na prezesa Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W UFG odpowiadała za rozbudowę baz danych oraz rozwój informatyczny kluczowych procesów, które są dziś strategicznym kierunkiem zmian w Funduszu. Równocześnie bardzo doceniam to, co Elżbieta Wanat-Połeć zrobiła dla UFG przez te wszystkie lata. Dziękuję za jej ogromny wkład w budowanie Funduszu i jego znaczenia dla rynku ubezpieczeniowego. Bez jej zaangażowania nie byłoby to możliwe" - podkreślił przewodniczący rady UFG Jarosław Matusiewicz, cytowany w komunikacie.

Małgorzata Ślepowrońska od 2009 roku związana jest z sektorem ubezpieczeniowym, a w czerwcu 2016 roku została powołana do zarządu UFG, podano również.

Jednym z głównych zadań Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego jest wypłata odszkodowań dla ofiar wypadków spowodowanych przez nieubezpieczonych i nieznanych sprawców. Po wypłacie takiego świadczenia Fundusz dochodzi wypłaconych kwot od posiadacza pojazdu bez polisy OC, jak i od kierującego tym pojazdem, sprawcy wypadku. UFG zajmuje się również wykrywaniem nieubezpieczonych posiadaczy pojazdów oraz nakładaniem na nich kar za brak ważnego OC.

Istotną częścią Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego jest Ośrodek Informacji UFG, administrujący ogólnopolską bazą danych o ubezpieczeniach komunikacyjnych. Zawiera ona ponad 480 mln rekordów: o sprzedanych polisach komunikacyjnych OC i AC, jak również o wypłaconych z nich odszkodowaniach. Od początku istnienia bazy zadano do niej blisko trzy miliardy zapytań. Dzięki bazie możliwe jest ustalenie gdzie ubezpieczony jest dany pojazd w zakresie komunikacyjnego OC jedynie na podstawie jego tablic rejestracyjnych. Baza jest też podstawowym źródłem informacji dla firm ubezpieczeniowych dla taryfikowania składek za polisy OC i AC. Ponadto dzięki informacjom z bazy możliwa jest identyfikacja nieubezpieczonych posiadaczy pojazdów.

Członkami UFG, zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych UFG i PBUK, są wszyscy ubezpieczyciele oferujący polisy komunikacyjne OC i AC w Polsce.

Zobacz także: Obejrzyj także: Ubezpieczenia: Polacy nie wiedzą, co podpisują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
wawka
12 miesięcy temu
mamy już naprawdę super drony...nosił wilki razy kilka - ponieśli tez wilka..czy warto?
Brawo
5 lata temu
Brawo Szanowne Panie za łapanie "cwaniaków" bez OC